17 квітня у Женеві розпочалися переговори Україна-Росія-США-ЄС.
Україну на переговорах представляв в.о. міністра закордонних справ Андрій Дещиця, США – державний секретар Джон Керрі, Європейський Союз – глава європейської дипломатії Кетрін Ештон, Російську Федерацію – глава МЗС Сєргєй Лавров.
За результатами зустрічі, яка тривала кілька годин, було досягнуто домовленості про звільнення захоплених будівель в Україні та амністії протестувальників.
Водночас США заявили, що готові запровадити додаткові санкції проти Росії, якщо вона порушить домовленості, досягнуті у Женеві.
Цього ж дня відбулося засідання Ради безпеки ООН, під час якого постійні представники країн – членів висловили свою підтримку політиці Києва і закликали Росію відвести війська від кордону з Україною та почати мирний діалог між країнами.
У четвер міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що під час нападу на військову частину Національної гвардії в Маріуполі, при відбитті атаки серед службовців МВС втрат немає, серед нападників – 3 людини вбито, 13 поранених, 63 затриманих. Згодом частину з них відпустили.
Водночас, Донецька ОДА підтвердила загибель двох осіб.
Між тим, Донецька прокуратура з нагляду за додержанням законів у військовій сфері відкрила кримінальне провадження за фактом здачі українськими військовослужбовцями невстановленим озброєним особам 16 квітня в Краматорську шести бойових машин десанту, а також іншої зброї і боєприпасів.
Провадження відкриті за ч. 3 ст. 262 (викрадення, привласнення, вимагання вогнепальної зброї), ст. 293 (групове порушення громадського порядку) і ч. 2. Ст. 425 (недбале ставлення до військової служби) Кримінального кодексу України.
Максимальний термін покарання передбачає позбавлення волі на строк до 15 років.
У четвер Європарламент прийняв резолюцію, у якій зазначив, що нинішня ситуація в Україні вимагає від Ради ЄС посилити другий етап санкцій відносно Росії і бути готовою негайно застосовувати третій етап (економічні санкції).
Європейський парламент закликає "вжити заходів проти російських компаній та їх дочірніх підприємств, особливо в енергетичному секторі, а також щодо російських інвестицій та активів у ЄС, і переглянути всі домовленості з Росією з метою їх можливого призупинення".
На думку європарламентарів, "газопровід" Південний потік" не має бути побудований, повинні бути доступні інші джерела поставок".
В цей же час Болгарія повідомила, що демонтувала свою частину «Південного потоку».
17 квітня у Слов’янську сепаратисти захопили телевізійну вежу і вимкнули українські телеканали.
Також телевежа була захоплена у Краматорську і, за повідомленнями працівників, сепаратисти почали встановлювати там власне обладнання.
А у Донецьку сепаратисти підняли прапор «донецької республіки» над місцевим аеропортом.
Цього ж дня Верховна Рада ухвалила Закон "Про Суспільне телебачення і радіомовлення України". За це рішення проголосувало 243 депутати.
Крім того, уряд призначив нового голову Держказначейства. Ним стала депутат від «Батьківщини» Тетяна Слюз.
Та 17 квітня стало відомо, що Держприкордонслужба України посилила прикордонний контроль за в'їздом росіян.
«У зв’язку з наявною інформацією щодо можливих провокацій на державному кордоні, з метою недопущення потрапляння на територію України радикально налаштованих осіб Державна прикордонна служба України тимчасово суттєво посилила заходи прикордонного контролю у пунктах пропуску на українсько-російському кордоні та на межі адміністративного кордону з АР Крим", – повідомили у Держприкордонслужбі.