НОВИНИ

Болгарія демонтувала свою частину російського «Південного потоку»

Болгарія демонтувала на своїй території трубопровід «Південний потік» з першим зварним швом. Про це повідомляє болгарське видання «Биволъ».

«Це сталося після того, як Європарламент вирішив, що проект «Південний потік» не має реалізовуватися», – зазначає видання і викладає фотографії, як було до і стало після демонтажу труб.

Перший зварений шов як символ початку будівництва російського трубопроводу через територію Болгарії був зроблений в жовтні 2013 року за участі представників російської компанії «Газпром».

17 квітня Європарламент збирається розглянути резолюцію, яка передбачає припинення реалізації проекту «Південний потік». Її підготували представники Європейської народної партії, європейських соціалістів, лібералів, зелених і консерваторів.

Як відомо, "Південний коридор" - проект розширення єдиної системи газопостачання для подачі ямальского газу в South Stream. Він повинен був стати другим після Nord Stream трубопроводом, який дозволить знизити залежність експорту російського газу від транзиту через Україну. Проектна потужність трубопроводу – 63 млрд кубометрів на рік, довжина – 2,5 тис. км, 10 компресорних станцій, діаметр труби – 1400 мм. Роботи з прокладання першої черги почалися в 2011 році, запуск запланований на 2017 рік.

«Південний потік»(South Stream) – російсько-італійсько-французько-німецький проект газопроводу, який повинен пройти по дну Чорного моря з Анапського району в болгарський порт Варну. 

«Південний потік» створювався для диверсифікації поставок російського природного газу до Європи і зниження залежності постачальників і покупців від країн-транзитерів, зокрема від України і Туреччини.

«Південний потік» вважався конкурентним проектом планованого газопроводу «Набукко», який повинен пройти просто до Європи південніше Росії та який підтримують Євросоюз і США.

Як повідомлялось, Україна відновила переговори з Польщею щодо продовження магістрального нафтопроводу Одеса-Броди до Плоцька.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.