Прем'єр-міністр Микола Азаров провів перший день робочого візиту до Брюсселя та взяв участі в засіданні Ради з питань співробітництва "Україна-Європейський Союз". Зокрема, йому не вдалося зустрітися ні з головою Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу, ні з головою Європейської ради Германом Ван Ромпеєм. Як пояснив посол ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра, Азаров наполягав на зустрічі з лідерами ЄС, однак, європейські керівники не підтвердили їх.
Однак, внутрішньополітичну ситуацію в Україні Азаров обговорив з високим представником Європейського Союзу із іноземних справ і політики безпеки Кетрін Ештон.
За підсумками розмови з Азаровим комісар ЄС Штефан Фюле заявив, що ЄС має на меті продовжувати поглиблення відносин з Україною, але в жодному разі не піде на компроміс щодо своїх фундаментальних цінностей.
У свою чергу, Азаров зазначив, що труднощі у відносинах між Україною і Європейським Союзом носять тимчасовий характер. Крім того, прем'єр підкреслив, що Україна розраховує, що угода про асоціацію між Україною і Євросоюзом посприяє здійсненню реформ. Азаров також пропонує юридичним службам Європейського Союзу взяти участь у розгляді касації у справі Тимошенко.
Пізніше Тейшейра повідомив, що Європейський Союз вважає недоцільним збільшення фінансової допомоги Україні в рамках фінансування європейської політики сусідства.
У повідомленні прес-служби ЄС також закликав владу України забезпечити незалежність діяльності уповноваженого Верховної Ради з прав людини.
Попри це Єврокомісія оприлюднила звіт щодо прогресу держав-учасниць Європейської політики сусідства, в якому йдеться, що сфера поглибленої та сталої демократії в Україні за останній рік зазнала подальшої деградації. Головними недоліками України визначені погіршення верховенства права та повільне втілення низки життєвоважливих реформ. Крім цього, Єврокомісія відзначає позитивні результати щодо зростання ВВП України в 2011 році і вказує на проблему дефіциту НАК «Нафтогаз Україна».
Президент Віктор Янукович взяв участь у неформальному саміті глав держав СНД у Москві. Перед початком заходу він зустрівся з президентом Росії Владіміром Путіним.
Янукович побажав своєму російському колезі посилити Росію. Під час саміту Янукович запросив президентів Росії й Білорусі відвідати будівництво нового укриття над 4-м енергоблоком Чорнобильської атомної електростанції, голів держав СНД відвідати матчі чемпіонату Європи з футболу 2012 року в Україні, а також попросив перенести головування України в СНД з 2013 на 2014 рік.
Янукович з Путіним домовилися провести засідання міждержавної україно-російської комісії на рівні президентів усередині липня.
Екс-прем’єр Юлія Тимошенко, яка проходить лікування у ЦКЛ «Укрзалізниці» в Харкові, відмовилась від медичних процедур. Дочка Тимошенко Євгенія підтвердила цю інформацію, заявивши, що це рішення Юлія Тимошенко прийняла, протестуючи проти створеного на неї тиску. За її словами, представники Пенітенціарної служби поширили графік розпорядку дня Тимошенко, хоча це не було погоджено ні з Тимошенко, ні з Євгенією.
Лікар-невролог із клініки «Шаріте», що в Берліні, професор Лутц Хармс заявив, що у зв'язку зі "сформованими обставинами, постійним спостереженням, лікування стало проблематичним, неможливо побудувати довірчі взаємини з пацієнтом". Він також зазначив, що планує поїхати з України, але це було заздалегідь передбачено складеними планами лікування Тимошенко.
У партії "Батьківщина" вважають, що такі дії влади доводять, що вона не мала наміру лікувати Тимошенко. Натомість заступник начальника Управління Державної пенітенціарної служби України в Харківській області Андрій Лапинський пояснив, що розпорядок дня Тимошенко був оприлюднений для того, щоб уникнути провокацій з боку її захисту. За його словами, захист Тимошенко необгрунтовано звинувачує пенітенціарну службу в недопуску до екс-прем'єра.
Чоловік Юлії Тимошенко Олександр поширив заяву, в якій вимагає негайно припинити звинувачення і переслідування його дружини і сім'ї, натомість наводячи справи, за які, за його словами, мають відповідати президент Віктор Янукович і його оточення.
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ задовольнив клопотання державного обвинуваченння про перенесення розгляду касації на вирок екс-прем'єру Юлії Тимошенко щодо "газової справи" на 26 червня.
Лідер соціал-демократів у Європарламенті Ханнес Свобода виступає за розірвання угоди із Партією регіонів, якщо в Україні не відбудеться радикальних змін протягом наступних місяців. «Дотепер я не бачив суттєвої готовності української сторони дослухатися до наших зауважень і пропозицій. Де-факто, ця угода заморожена. Якщо протягом наступних місяців не відбудеться радикальних змін в Україні, я виступаю за розірвання цієї угоди», – заявив Свобода. Нагадаємо, 2010 року представники Прогресивного альянсу соціал-демократів у Європарламенті підписали Меморандум про співпрацю з Партією регіонів. Цей меморандум з прем’єром Азаровим підписав попередній головафракції соціал-демократів у Європарламенті Мартін Шульц.
Перший заступник голови фракції БЮТБ у Верховній Раді Сергій Соболєв заявив, що колишній уповноважений Ради з прав людини Ніна Карпачова не може перебувати в Україні через тиску на неї з боку Генеральної прокуратури. Соболєв зазначив, що у зв'язку із цим депутати від БЮТБ написали лист в офіс верховного комісара з прав людини Парламентської асамблеї Ради Європи.
Нагадаємо, прокуратура Києва має намір завершити до 15 травня перевірку можливої фальсифікації Карпачовою експертного висновку про завдання травм Тимошенко працівниками Качанівської виправної колонії. Генпрокуратура звинуватила Карпачову в підробці експертного висновку про завдання травм Тимошенко працівниками Качанівської колонії. За попередніми даними Генпрокуратури, Карпачова хитрістю одержала від двох представників секретаріату омбудсмена їхню письмову оцінку травм на тілі Тимошенко, відображених на фотографії, яку вона сама зробила в колонії.
Прокуратура Києва цю заяву Соболєва спростувала.
Французьке видання Slate.fr включило Україну до числа "мафіозних держав". Україна належить до числа «мафіозних держав», влада в яких контролюється злочинними групами, йдеться у статті видання.