НОВИНИ

Єврокомісія вказала на проблему дефіциту Нафтогазу

Єврокомісія відзначає позитивні результати щодо зростання ВВП України в 2011 році і вказує на проблему дефіциту НАК «Нафтогаз України». Про це йдеться у звіті Єврокомісії з реалізації Європейської політики сусідства в Україні за 2011 рік.

«У 2011 році економіка України показала хороші результати щодо зростання ВВП на рівні 5,2% у порівнянні з 4,2% в 2010 році. Таким чином, Україна продовжила своє відновлення після кризи 2009 року, коли економічне виробництво скоротилося майже на 15%», - йдеться у документі.

Крім того, в ЄС відзначають зменшення інфляції у 2011 році, однак вказують на дефіцит НАК «Нафтогаз України», який залишається одним із основних ризиків для бюджету країни.

«Досі не відбулося підвищення тарифів на газ та комунальні послуги для населення, передбачене програмою Міжнародного валютного фонду, і на цей час виконання програми призупинене», - сказано в звіті.

У Брюсселі побоюються, що затримки врегулювання цін на газ і очікуване уповільнення економічної діяльності можуть поставити під загрозу шлях фіскальної консолідації, узгодженої відповідно до програми МВФ.

Крім того, Єврокомісія вказує на уповільнення реалізації амбітної програми економічних реформ на 2010-2014 роки.

«Бізнес-клімат погіршився в 2011 році... тиск на підприємства з боку різних органів влади і правоохоронних органів, корупція і загальна проблематичність із забезпеченням верховенства права називали серед основних перешкод ведення бізнесу в Україні», - сказано у звіті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.