14 січня став відомий склад постійної делегації Верховної Ради сьомого скликання в Парламентській асамблеї Ради Європи. Повний список членів делегації опублікований на офіційному сайті парламенту.
Так, до складу увійшли 12 народних депутатів – членів постійної делегації ВР у ПАРЄ.
Серед членів постійної делегації – депутати із фракції "Батьківщина" Володимир Ар'єв, Леся Оробець, Сергій Соболєв. Фракцію Партії Регіонів у делегації представляють Владимир Вечерко, Сергій Ківалов, Сергій Клюєв, Юлія Льовочкіна, Іван Попеску.
У постійну делегацію також увійшли Павло Рябикін (фракція "Удар"), Петро Симоненко (Компартія України), Олександр Шевченко (фракція ВО "Свобода") і позафракційний депутат Лев Миримський.
Водночас ЗМІ повідомляли, що українська опозиція, швидше за все, не матиме широкого представництва, оскільки Верховна Рада не поновила свою делегацію в ПАРЄ. Також висловлювалися припущення, що у ключових комітетах асамблеї, де обговорюватимуть підсумки парламентських виборів в Україні, зовсім не буде опозиціонерів.
У понеділок стало відомо, що "Міжнародні авіалінії України" (МАУ), конкурент одного з найбільших авіаперевізників України – компанії "АероСвіт", переоформив на себе два літаки Boeing 737-800 NG останньої. Зазначається, що МАУ отримали їх у неназваної "європейської лізингової компанії строком на 12 років" на умовах операційного лізингу. При цьому літаки вже встигли пройти офіційну процедуру реєстрації в Україні.
Виконавчий віце-президент МАУ Євген Трескунов заявив, що тепер компанія зможе істотно розширити мережу рейсів, зокрема до Східної та Південної Європи, Скандинавії, СНД, Росії і Середньої Азії.
Між тим в "АероСвіті" повідомили, що вже відновили регулярність польотів в межах чинного розкладу: всі міжнародні та внутрішні рейси, включаючи далекомагістральні, виконуються згідно із затвердженою програмою польотів. Щоправда згодом стало відомо, що авіаперевізник тимчасово скасував рейси до / з Москви – це сталося через призупинення його участі в регіональних системах взаєморозрахунків IATA BSP, включаючи BSP Росія.
Також у понеділок джерела в уряді заявили, що Кабмін створив робочу групу з перевірки ситуації з авіакомпанією "АероСвіт". Уряд також хоче просити Генпрокуратуру вивчити інциденти, пов'язані зі скасуванням рейсів авіакомпанії.
Водночас Господарський суд Донецької області з ініціативи ТОВ "Авіакомпанія Донбасаеро" (Донецьк) розпочав провадження у справі про її банкрутство. Остання входить до альянсу "Українська авіаційна група" разом з "АероСвітом" та "Дніпроавіа", яка раніше вже оголосила про припинення рейсів.
14 січня Національний банк України відкликав банківську ліцензію і ліквідував ПАБ «Ерде-банк». У повідомленні НБУ зазначають, що вимоги кредиторів приймаються протягом 30 днів із дня опублікування відомостей про відкликання банківської ліцензії, ліквідацію банку та призначення уповноваженої особи Фонду на ліквідацію банку.
"Виплати гарантованої суми відшкодування вкладникам АТ "Ерде-банк" будуть здійснюватись відповідно до Загального реєстру вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду з 15 січня по 22 лютого 2013 року через установи банку-агента Фонду ПАТ "КБ "Хрещатик", – додають у повідомленні.
Надалі виплати гарантованої суми відшкодування здійснюватимуться відповідно до чинного законодавства за індивідуальними зверненнями до Фонду.
Для отримання гарантованої суми відшкодування у банку-агенті потрібно пред’явити паспорт (або інший документ, що посвідчує особу) та документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків. Відшкодування також виплачуватимуться іншим особам на підставі нотаріально посвідченої довіреності.
Та у понеділок на Кубі скасовано "виїзні візи". Вперше із 1961 року кубинці зможуть вільно поїхати за кордон без спеціального дозволу влади і запрошення приймаючої сторони. Раніше ж для оформлення виїзних документів треба було сплатити приблизно $300, що у 15 разів вище офіційної середньої зарплати в країні.
"Невиїзними" були, зокрема, десятки тисяч медичних працівників, а фахівці з вищою освітою повинні були погоджувати поїздку із профільним міністром.
Тепер для виїзду з країни повнолітньому кубинцеві достатньо мати чинний паспорт, авіаквиток і візу країни призначення, якщо вона потрібна. Обмеження стосуються відомих спортсменів, а також осіб, які є носіями державної таємниці, перебувають під слідством або ж їхня професія є "життєво важливою для держави".
Згідно зі змінами до Закону про міграцію від 1976 року, з одного року до двох років збільшується максимально дозволений термін перебування кубинців за кордоном без позбавлення особистої власності, яка залишилася на Кубі, а також прав на безкоштовне лікування та освіту.