НОВИНИ

На Кубі набув чинності закон про вільний виїзд громадян за межі країни

Від сьогодні на Кубі скасовано "виїзні візи". Вперше із 1961 року кубинці зможуть вільно поїхати за кордон без спеціального дозволу влади і запрошення приймаючої сторони. Про це повідомляють місцеві ЗМІ.

Раніше, для оформлення виїзних документів, треба було сплатити близько $300, що у 15 разів вище офіційної середньої зарплати в країні.

«Невиїзними» були, зокрема, десятки тисяч медичних працівників, а фахівці з вищою освітою повинні були погоджувати поїздку із профільним міністром.

Тепер для виїзду з країни повнолітньому кубинцеві достатньо мати чинний паспорт, авіаквиток і візу країни призначення, якщо вона потрібна. Обмеження стосуються відомих спортсменів, а також осіб, які є носіями державної таємниці, перебувають під слідством або ж їхня професія є «життєво важливою для держави».

Згідно зі змінами до Закону про міграцію від 1976 року, з одного року до двох років збільшується максимально дозволений термін перебування кубинців за кордоном без позбавлення особистої власності, яка залишилася на Кубі, а також прав на безкоштовне лікування та освіту.

Кубинська влада також полегшила тимчасовий в’їзд у країну для тих, хто нелегально покинув Острів свободи після 1994 року, коли були підписані міграційні угоди зі США. Крім того ті, які виїхали у віці до 16 років тепер можуть повернутися для догляду за старими або хворими родичами.

Як повідомлялося раніше, рішення про скасування вимоги на отримання дозволу для виїзду за кордон кубинський уряд ухвалив 16 жовтня минулого року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.