Україна візьме в оренду офшорний термінал – корабель, на борту якого є установка, що перетворює скраплений газ у газоподібний. Про це в інтерв’ю «Дзеркалу тижня. Україна» розповів голова Координаційної ради національного проекту «LNG-термінал» Віталій Дем'янюк. Оренда офшорного терміналу обійдеться в 60 млн доларів в рік, проте Дем'янюк запевняє, що ця сума суттєво не вплине на вартість газу для споживачів. За словами керівника національного проекту, договір оренди буде укладено після тендера.
Мінекономіки хоче на законодавчому рівні скасувати чисельні гарантії держзамовлення на вищу освіту. Про це йдеться в законопроекті №10720, який був розроблений Міністерством економічного розвитку і торгівлі. В законодавчій ініціативі немає жодних чисельних гарантій держзамовлення, які зараз містяться в чинному законі "Про вищу освіту". Проект пропонує власну схему формування показників. Згідно з нею, Мінекономіки розробляє прогноз на державне замовлення, керуючись надісланими пропозиціями від державних замовників, федерації профспілок та національного представника роботодавців. Потім Мінекономіки вносить відповідні пропозиції у проект Держбюджету. Саме держзамовлення, відповідно до законопроекту, повинно щороку затверджуватися окремим рішенням Кабінету Міністрів. Крім того, в пояснювальній записці до законопроекту вказано, що "проект Закону не потребує громадського обговорення".
Фільм українського режисера Мирослава Слабошпицького "Ядерні відходи" отримав "Срібного леопарда" на 65-му ювілейному Міжнародному кінофестивалі в Локарно. Фільм знято в Чорнобилі і Прип’яті в березні цього року. За словами режисера, "це камерна історія про чоловіка і жінку, які працюють в зоні відчуження". В Україні "Ядерні відходи" покажуть у жовтні в межах міжнародного кінофестивалю "Молодість", а в листопаді фільм також вийде в прокат як частина альманаху "Україна гудбай".
Та у неділю, 12 серпня, завершилися ювілейні, ХХХ Олімпійські ігри. Загалом за час змагань українські атлети вибороли 20 медалей: 6 золотих, 5 срібних та 9 бронзових. У загальнокомандному медальному заліку Україна посіла 14 місце.
За час Ігор не обійшлося і без скандалів. Найбільшого розголосу набув скандал із суддівством бою українського боксера Євгена Хитрова. В 1/8 фіналу олімпійського боксерського турніру у ваговій категорії до 75 кг у двобої між українцем Хитровим та британцем Ентоні Огого арбітри присудили перемогу останньому. Українська сторона опротестувала результати бою в Міжнародній федерації любительського боксу (АІВА). Однак, не дивлячись на аргументи, рішенням Спортивного журі AIBA протест не був прийнятий. Тоді Національний олімпійський комітет України звернувся в Лозаннський спортивний арбітражний суд, представництво якого під час Олімпійських ігор базувалося в столиці Великобританії. Пізніше у НОК повідомили, що українська делегація з провідними адвокатами опрацювала питання щодо подання позову до Спортивного арбітражного суду, однак рішення АІВА щодо перегляду результату бою до юрисдикції суду, як і інших установ, не належить. Таким чином українському боксеру остаточно відмовили в опротестуванні результатів.