Події 11 вересня: Кабмін затвердив проект бюджету-2014, суд Нью-Йорка закрив справу за позовом Тимошенко до Фірташа

12 Вересня 2013, 00:26

11 вересня стало відомо, що Кабінет Міністрів схвалив проект державного бюджету на 2014 рік з прогнозом зростання ВВП 3% і інфляції на рівні 8%. За словами першого заступника глави Адміністрації президента Ірини Акімової, дефіцит бюджету, закладений в проект, становить 2,7% ВВП. Державний борг передбачений на рівні 32,5% ВВП.

За словами Акімової, такий прогноз відповідає приблизним показникам, які дають міжнародні фінансові організації. При цьому вона додала, що на засіданні уряду в середу питання перегляду держбюджету – 2013 не обговорювалося.

За її словами, в даний час дискусії продовжаться на рівні галузевих міністерств, і до 15 вересня документ має бути внесений до парламенту.

Крім того, у середу стало відомо, що Кабмін затвердив чисельність громадян України, які підлягають призову на строкову військову службу в жовтні-листопаді, в 10,8 тис. осіб. Згідно з розпорядженням уряду, з них у Збройні сили направлять 5 тис. осіб, у внутрішні війська – 4,8 тис. осіб, до Державної спеціальної служби транспорту – тисячу осіб.

Крім того, цією ж постановою уряд затвердив обсяг видатків для проведення осіннього призову, який склав 1 005 804 гривні.

У середу громадський комітет із вшанування 105-річчя Юрія Шевельова заявив про фальсифікацію рішення комісії з топоніміки Харківської міськради щодо заборони встановлення меморіальної дошки відомому українському мовознавцю. За інформацією комітету, журналістів не пустили на засідання комісії з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища Харківської міськради, а після заступник голови комісії Олексій Хорошковатий повідомив представникам ЗМІ, що прийняте рішення стосується лише рекомендації міськраді звернутися до компетентних органів для отримання додаткової інформації про діяльність Шевельова під час Другої світової війни.

У Громадському комітеті додали, що отримані копії документів свідчать про фальсифікацію рішення. Зокрема, до документу «заднім числом» включені пункти про скасування рішення Топонімічної комісії від 24 травня 2011 року та рекомендацій відмінити рішення Харківського міського голови про встановлення дошки Юрію Шевельову.

11 вересня керівництво порту «Октябрськ» у Миколаївській області у відповідь на запит Тиждень.ua заявило, що інформація, опублікована у The Washington Post з посиланням на дослідження неурядової організації про можливі поставки через цей порт зброї до Сирії, не відповідає дійсності.

«Повідомляємо, що інформація, оприлюднена в іноземних ЗМІ, не відповідає дійсності. Впродовж останніх двох років грузи військового призначення в напрямку портів Сирії портом «Октябрьск» не оброблялись», – йдеться у відповіді.

У середу стало відомо, що Федеральний суд Нью-Йорка закрив справу за позовом екс-прем'єра України Юлії Тимошенко до ряду фізичних і юридичних осіб з України та США, включаючи трейдера RosUkrEnergo (RUE) і його співвласника Дмитра Фірташа.

"Суд, відхиливши претензії позивача до всіх відповідачів, які були повідомлені про подачу позову, будучи сповіщений про те, що відповідачі не отримали повідомлень, постановив закрити дану справу… з правом знову відкрити дану справу протягом 60 днів", – йдеться в постанові суду.

Також 11 вересня стало відомо, що Державна пенітенціарна служба на вимогу Юлії Тимошенко організує позапланову перевірку радіаційного фону у лікарні, де перебуває екс-прем’єр. У ДПтС заявили, що у Тимошенко «начебто знову виникло передчуття, що в лікарні може бути радіація». У відомстві додали, що розцінюють подібні заяви Тимошенко як намагання влаштувати провокації.

У середу стало відомо, що народний депутат III-VI скликань Богдан Губський планує повторно висувати свою кандидатуру в 197 окрузі в Черкаській області. За словами Губського, коли законопроект про повторні вибори народних депутатів України буде підписаний президентом, він стане діяти в рамках законодавства.

На уточнююче питання, чи означає це, що прийнято рішення балотуватися в депутати Верховної Ради, політик дав ствердну відповідь.

Та 11 вересня в комісії ООН, що розслідувала порушення прав людини в Сирії, заявили, що обидві сторони конфлікту в країні винні у воєнних злочинах і порушенні міжнародного права. У доповіді комісії є матеріали про те, що сирійські урядові війська вбивали мирних жителів, бомбардували лікарні. У документі є також і дані про те, що озброєні загони опозиції, зокрема, іноземні бійці, які воювали на їхньому боці, страчували полонених, захоплювали заручників та обстрілювали житлові райони міст.

Позначки: