Події 11 квітня: ліквідація україномовних шкіл у Криму, депутата підозрюють у розкраданні мільйонів, громадянство Саламатіна та будівельне сміття для Ахметова

11 Квітня 2012, 23:59

Схожі проблеми виникли відразу у кількох школах Бахчисарайського району, а також у деяких інших районах Автономної республіки. Зокрема, управління освіти Бахчисарайської райдержадміністрації розпочало оптимізацію мережі навчальних закладів і в рамках цього процесу в школі оголосили, що прийом заяв до першого українського класу не проводитимуть, а нинішні 4 та 9 класи, розформують. Проблема із закриттям українських класів є також у бахчисарайській школі-гімназії й школі в селі Долинному.

Схожа ситуація і на Донеччині, де минулого року планувалося закрити 26 загальноосвітніх шкіл. У зв'язку з цим у регіоні відбулася низка акцій протесту.

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту пояснювало, що школи в Україні закривають через погану демографію.

Тим часом, СБУ підозрює підозрює народного депутата Олександра Шепелева (позафракційний, обраний за списками "БЮТ") в причетності до розкрадання державних коштів рефінансування Національного банку на суму 315,3 млн гривень.

За даними СБУ, він разом з бізнесменом Павлом Борулько організував шахрайську схему розкрадання державних коштів рефінансування наданих НБУ Родовід Банку. А також в участі разом Борулько, який є власником банків "Європейський", "Національний стандарт" і "Володимирський"

На днях СБУ завершила слідство у кримінальній справі про розкрадання Борульком та іншими особами коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб в сумі 620 млн грн. Даний злочин було розкрито ще в 2011 році.

Борулько за клопотанням СБУ був заарештований на території Білорусі в грудні 2011 року. Документи на екстрадицію вже направлені. 

Наразі СБУ планує звернутися до українського парламенту з приводу позбавлення Олександра Шепелева депутатської недоторканності, оскільки існує ризик, що він може виїхати за межі України.

Сам Шепелев категорично спростовує звинувачення на свою адресу.

11 квітня стало відомом, що міністр оборони України Дмитро Саламатін отримав громадянство України у 2005 році. Про це свідчить відповідь Голови комісії при Президентові України з питань громадянства О.Лукаш на запит групи депутатів від опозиції.

«Матеріали стосовно Д.А.Саламатіна були розглянуті комісією 30 листопада 2005 рокута Указом Президента України від 6 грудня 2005 р. № 1705 згаданій особі було надано українське громадянство», – йдеться у документі.

Народний депутат від Партії регіонів Олег Надоша поясснив, що ПР ніколи заявляла, що Саламатін отримав українське громадянство в 1999 році, а не в 2005-му.За словами депутата, про це говорив, в тому числі й однопартійцям, сам Саламатін.

«Так, що до партії питань не може бути , всі питання – до Саламатіна», – резюмував Надоша.

А кияни влаштували пікет проти забудови Андріївського узвозу компанією, що належить Рінату Ахметов. Сьогодні більше 300 людей на занк протесту принесли під офіс СКМ у Києві будівельне сміття. Офіс охороняли близько 70 працівників спецпідрозділу «Беркут». Під час акції сталася сутичка з міліцією, в якій постраждала активіста. Один з працівників спецпідрозділу штовхнув на асфальт дівчину, після чого вона втратила свідомість. Лікарі швидкої допомоги, які прибули на місце, оглянули постраждалу і забрали її в лікарню.

До пікетування офісу СКМ, близько 15 невідомих у масках розмалювали техніку й вибили в ній вікна біля знесених будинків на вул. Андріївський узвіз, 10-А.Такими діями вони висловили протест проти забудови Андріївського узвозу.

Група ЕСТА (Донецьк)вже заявила про відмову від будівництва торгово-офісного центру на Андріївському узвозі в Києві, але до відмови працівники компанії знесли 3 історичних будинків на Андріївському узвозі в рамках проекту з будівництва офісного комплексу «Андріївський плаза».

Читайте також: Андріївський узвіз стає другою Пейзажкою

Позначки: