«Для багатьох зовнішніх спостерігачів Україна вже зараз – невдаха чемпіонату, хоча вона навіть не зіграла жодної гри. Уся підготовка співорганізатора вже схожа на PR-поразку, коли рідко йдеться про спорт. Ув’язнення Юлії Тимошенко, звинувачення у расизмі, корупція і високі ціни на готелі – усе можна звести до цього знаменника», – пише німецьке видання Die Welt.
Крім того, низка країн та представників міжнародних організацій вирішили бойкотувати Євро-2012 та не їхати до України. Так, у травні Єврокомісія заявила, що у нинішніх внутрішньополітичних умовах не вважає за можливе відвідувати матчі Євро-2012 в Україні. Ця заява була викликана справами проти колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко та ряду колишніх урядовців, а також умовами їхнього утримання в ув’язненні. Про свої наміри бойкотувати чемпіонат заявили також представники урядів Бельгії, Німеччини, Італії, Швеції.
А тим часом розрекламовані урядом України швидкісні поїзди Hyundai стають проблемою для залізниці і пасажирів. 11 червня черговий поїзд сполученням Київ-Донецьк запізнився на 44 хвилини. 10 червня Hyundai, який курсував за сполученням Київ-Львів, через поломку прибув на станцію призначення із двогодинними запізненням.
2 червня через технічні неполадки електропоїзд Hyundai не вийшов у рейс з Харкова на Київ.
А 27 травня Hyundai на першому ж рейсі з Києва до Харкова запізнився до місця призначення на 20 хвилин через вимушену зупинку.
Депутати від опозиції відмовилися бути присутніми на футбольних стадіонах під час матчів збірної України, висловлюючи таким чином протест проти дій влади.
За словами народного депутата від БЮТ Юрія Одарченко, спеціально до Євро було розроблено агітаційні матеріали та футболки англійською мовою для іноземців.
9 червня у Харкові та Львові закордонним вболівальникам роздавали листівки англійською мовою та футболки з надписом «Free Юля» і портретом екс-прем'єра Юлії Тимошенко. Деякі вболівальники відразу одягали ці футболки.
А 11 червня «Беркут» в центрі Києва оточив близько 20 прихильників опозиції, у результаті чого виникла невелика сутичка. Опозиціонери збиралися провести акцію протесту проти політики Януковича біля НСК "Олімпійський".
Традиційно міліція заперечує застосування сили до прихильників опозиції, які збиралися провести акцію протесту.
А поки країна переймається футболом, правоохоронним органам збільшують плани щодо кількості порушених кримінальних справ. Зокрема, керівництво Генеральної прокуратури, Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України й Державної податкової служби вирішили посилити порушення кримінальних справ за фактами у сфері економічної й службової діяльності.
Показово, що 15 листопада 2011 року Верховна Рада декриміналізувала низку економічних злочинів і злочинів у господарській сфері. Водночас вона відмовилася посилити кримінальну відповідальність за хабарництво в особливо великих розмірах або вчинене посадовою особою, що має особливо відповідальне становище.
Водночас парламент відхилив виправлення до проекту закону, що припускало декриміналізацію перевищення влади або службових повноважень.