10 січня під час чергового засідання парламенту депутати Верховної Ради намагалися звільнити Сергія Арбузова з посади голови Національного банку України. Провладній більшості для ухвалення рішення не вистачило дев’ять голосів: «за» проголосували 217 з 226 необхідних парламентарів.
Представник президента у ВР Юрій Мірошниченко закликав Раду повернутися до розгляду цього питання. Однак за таке рішення проголосував лише 221 народний депутат.
Врешті, представники "Регіонів" заявили, що можуть повернутися до голосування наступного дня – 11 січня.
Під час розгляду питання опозиція наполягала на заслуховуванні звіту Арбузова про його діяльність на посаді глави НБУ. Однак Мірошниченко заявив, що регламент парламенту не передбачає звіту глави НБУ під час розгляду його відставки. Крім того, опозиціонери від самого ранку блокували трибуну, вимагаючи включення до порядку денного ряду питань, зокрема щодо євроінтеграційного курсу України, декриміналізації статті, за якою засудили Юлію Тимошенко та Юрія Луценка та ін. Голова парламенту був змушений оголосити перерву.
Водночас, представники ЗМІ помітили неодноразові спроби провладних депутатів голосувати за своїх колег. Зокрема, відзначилися «регіонали» Вадим Колесніченко та нестор Шуфрич. На додачу, журналісти зафіксували документ, у якому депутата Юрія Самойленка зобов’язували проконтролювати, щоб Володимир Мисик (278) і Володимир Олійник (403) проголосували за Дениса Омеляновича (277) і Ірину Бережну (402). При цьому було достовірно відомо, що Бережна на засіданні ВР відсутня.
Також у четвер стали відомі результати рейтингу економічних свобод, який складається на основі щорічного дослідження американського Heritage Foundation спільно з газетою The Wall Street Journal. Загалом, "індекс економічної свободи" України склав 46,3 пункти. Зі своїм результатом Україна посіла останнє місце серед 43 країн європейського регіону, і її загальний бал нижчий, ніж в середньому в світі. В рейтингу нашу країну обійшли Білорусь (154 місце) та Росія (139 місце).
10 січня, о 7 годині ранку представники Незалежної шахтарської профспілки захопили кабінет директора шахти «Червоний партизан», що розташована у місті Свердловськ на Луганщині та належить ТОВ ДПЕК «Свердловантрацит», підконтрольне Рінату Ахметову. Гірники захопили кабінет директора, щоб вручити вимоги шахтарів власнику шахти Рінату Ахметову і губернатору Луганської області Володимиру Пристюку. В першу чергу шахтарі вимагали скасувати наказ гендиректора ТОВ ДПЕК «Свердловантрацит» «Про зміну організаційної структури …» № 405 від 21 грудня 2012 року, який, за їхніми словами, ініціює масові звільнення. Крім того, гірники вимагали припинити примушувати працівників підприємства підписувати попередження про звільнення.
Також шахтарі висунули вимоги щодо виплати 13-ї зарплати, введення нових тарифних ставок і окладів.
Згодом Керівництво ДТЕК заявило, що кілька осіб, які окупували кабінет директора шахти, не є працівниками шахти "Червоний Партизан". А заяви про масові звільнення шахтарів не відповідають дійсності. У Луганській же облдержадміністрації вважають захоплення шахтарями кабінету директора шахти "ДТЕК "Свердловантрацит" політичною спекуляцією.
Та 10 січня стало відомо, що безробіття в Греції зросло до чергового рекорду – 26,8% e жовтні порівняно з 26,2% у вересні. Показник є максимальним з початку публікації Грецією щомісячних даних з безробіття 2004 року.
Експерти відзначили, що рецесія в економіці країни, що триває вже шість років поспіль, а також спад на ринку праці поглиблюється заходами скорочення держвидатків і підвищення податків, необхідними для зменшення дефіциту бюджету і боргу країни.
В свою чергу, прем'єр-міністр Греції Антоніс Самарас заявив у середу, 9 січня, представляючи план розвитку економіки країни на 2013 рік, що створення робочих місць є пріоритетом для уряду.