10 квітня ПАРЄ позбавила делегацію РФ права голосу і представництва в керівництві. ПАРЄ розширила раніше пропоновані у проекті резолюції санкції щодо повноважень російської делегації – тепер росіяни не тільки позбавляються до кінця року права голосу, але й не зможуть працювати в керівних структурах асамблеї і брати участь у спостереженні за виборами.
Більшість членів ПАРЄ на пленарному засіданні в четвер підтримала поправку, в якій, зокрема, йдеться: "… щоб висловити своє засудження і несхвалення дій Російської Федерації стосовно України, асамблея приймає рішення призупинити такі права делегації РФ до кінця сесії 2014: право голосувати; право бути представленою в Бюро Асамблеї, Президентському комітеті, Постійному комітеті; право брати участь в місіях спостерігачів на виборах".
За цю поправку проголосували 92 людини, 74 були проти і 19 утрималися.
Як повідомлялось, російська делегація влаштувала демарш і була відсутня на засіданні ПАРЄ при розгляді цього питання.
Російську делегацію в перший раз позбавили права голосу в ПАРЄ на квітневій сесії 2000 року. Асамблея прийняла резолюцію, що засуджує Росію "за порушення прав людини в Чечні". Повноваження російської делегації були підтверджені, проте члени делегації були позбавлені права голосу. У відповідь російська делегація демонстративно покинула зал засідань.
Російські депутати відновили право голосу вже в січні 2001 року.
На осінній сесії ПАРЄ в 2009 році була зроблена спроба переглянути повноваження російської делегації в асамблеї, в тому числі і позбавити її права голосу. Група депутатів, які представляють усі фракції ПАРЄ і більше 20 європейських держав, виступила з такою ініціативою через позицію Росії по Південній Осетії в світлі подій 2008 року
Проте члени ПАРЄ не підтримали резолюцію, підтвердивши в повному обсязі повноваження російської делегації.
Цього дня долар подорожчав до 13 грн. На міжбанківському валютному ринку України торги доларом США відкрилися 10 квітня котируваннями 12/12,5 грн.
На 12:00 ціни зросли до 12,4/13 грн за долар.
Торги євро-гривня відкрився котируваннями 16,62/17,3150, на 12:00 ціни пішли вгору до 17,1845/18,0225.
На міжнародному валютному ринку ціни на валютну пару євро-долар сьогодні стартували з рівня 1,3795/97, змінюючись у досить вузькому коридорі.
Рублевий ринок відкрився котируваннями 0,3375/0,3516, на 12:00 ціни піднялися до 0,3486/0,3612. У Росії курс долар-рубль упав і на 12:00 встановився на рівні 35,5325 (-0.1875).
Як повідомлялось, 9 квітня котирування гривні відносно долара знизилися до 11,95/12,15 грн/дол.
Нагадаємо, голова Нацбанку Степан Кубів вважає, що валютний курс відображає поточний реальний стан економіки країни. Він також впевнений, що гривня має перспективи для зміцнення.
Стало відомо, що влада не переслідуватиме сепаратистів, якщо вони складуть зброю і звільнять адмінбудівлі. Спікер Верховної Ради Олександр Турчинов заявив, що провів переговори з озброєними особами, які захопили будівлю СБУ в Луганську. Про це він сказав після відкриття сесії парламенту.
«Я мав розмову з людьми, які зі зброєю перебувають у державних приміщеннях. Там багато зброї… Страшно проливати кров громадян України. Дії зі зброєю в руках це є серйозний злочин. Для того, щоби не було кровопролиття я запропонував під час достатньо важких переговорів громадянам, які займають силою приміщення, і готовий цю пропозицію озвучити людям, які перебувають в Донецькій адміністрації… Ми обговорювали питання і створення міжнародної комісії разом з ГПУ, які розслідували би всі події, що стосуються загиблих громадян України під час мирних протестів. Це важливе питання», – заявив він.
«Ми готові розглянути негайно питання щодо реформи питання місцевого самоврядування в напрямку розширення прав місцевих рад в тому числі і формування виконавчої влади радами. І ми готові йти цих шляхом, щоб регіони також відповідали за ситуацію в країні, а не лише посилалися на те, що відбувається в Києві», – зазначив Турчинов.
«І третє питання – у випадку коли люди складають зброю і звільняють адміністративні приміщення нам не треба приймати закон про амністію. Ми гарантуємо, що не буде ніякого кримінального переслідування людей, які покладуть зброю і покинуть приміщення. І я готовий це оформити указом президента», – додав він.
Турчинов також зазначив, що «тих людей, які утримують приміщення в Донецьку і Луганську використовують вороги України».
Фінрозвідка підозрює Януковича та його оточення у відмиванні 77 млрд грн. У Державній службі фінансового моніторингу заявили, що підозрюють Віктора Януковича і його оточення в легалізації 77,2 млрд гривень отриманих злочинним шляхом. Про це йдеться в повідомленні служби.
Держфінмоніторинг з початку березня сконцентрувався на розслідуванні фактів відмивання коштів, отриманих від корупційних діянь, розкрадання і привласнення держкоштів і майна колишнім президентом, його близькими, а також посадовими особами колишнього уряду.
«За березень завершено фінансові розслідування за результатами, яких до правоохоронних органів направлено 126 узагальнених та додаткових матеріалів. Сума фінансових операцій, яка підозрюється у легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом , за цими матеріалами складає 77,2 млрд гривен » , – йдеться в повідомленні.
Також 10 квітня медики-волонтери зробили заяву, що на Майдані загинуло 780 людей. Про це на брифінгу в Києві у четвер повідомила волонтер-медик Анастасія Поліщук.
"Наскільки нам відомо, 780 людей загинули. До цього числа входять близько 300 людей, які зникли з лікарень (ЛШД, інших медзакладів), їх вивезли і потім спалили в крематоріях. Стосовно цих людей звертаються, шукають, але не можуть знайти… У Будинку профспілок (на 4-8-му поверхах) були близько 200 поранених, які не могли самостійно пересуватися, не могли бачити, із черепно-мозковими травмами – вони живцем згоріли. Звідти трупи вивозили в невідомому напрямку мікроавтобуси VW чорного кольору без номерів", – розповіла Поліщук.
За її словами, ще близько 20 людей серед загиблих – працівники міліції, "Беркуту" та інших спецпідрозділів.
"Інші люди – це Небесна сотня, яку всі знають, і люди, яких знаходили за територією Майдану – в лісах, за містом, – багатьох із них міліція ідентифікувала не як майданівців", – зазначила вона.
Поліщук наголосила, що понад половина загиблих пройшли через руки волонтерів-медиків, і в озвучених цифрах вони не сумніваються. В організації волонтерів-медиків Майдану вважають, що влада навмисно приховує справжню кількість загиблих.
Як відомо, згідно з інформацією Міністерства охорони здоров’я, кількість загиблих під час акцій на Майдані зросла до 105 осіб.
Німеччина пообіцяла підтримати посилення санкцій проти Росії у разі відділення від України низки областей, навіть якщо це спричинить негативні наслідки для економіки федеративної республіки. Про це заявив глава МЗС ФРН Франк-Вальтер Штайнмайер під час економічного форуму в Берліні.
«Політика, яка прагне розділяти або розділити Україну, політика, яка крім Криму призведе до приєднання частин України до Росії – з такою політикою ми не можемо погоджуватися. Якщо це дійсно буде розвитком протягом наступних тижнів, місяців, тоді я прошу розуміння бізнесу – ми в такому випадку повинні думати про можливі ще більш далекосяжні заходи», – сказав Штайнмайер.
«Це не мета федеративного уряду, що почнеться такий третій етап санкцій, але ми візьмемо в ньому участь, якщо він буде оголошений, навіть якщо це буде мати негатив в економічних відносинах. Тому що якщо ми погодимося, що в Європі буде панувати політика сили, тоді збитки від цього будуть ще більші», – заявив Штайнмайер.
Водночас він наголосив, що в Німеччині не зацікавлені в політиці повної ізоляції Росії.
Як повідомлялось, ЄС затвердив список осіб і організацій з РФ, до яких найближчим часом можуть застосувати санкції. Зокрема, до списку внесли майже все політичне керівництво РФ, медіаорганізації та журналісти, які активно брали участь у пропаганді анексії Криму і російської військової інтервенції в Україні. До таких структур в ЄС відносять "Газпром-медіа", телеканали " Росія", Russia Today, "Первий канал" і НТВ. Персоналізовані ж санкції, крім Дмітрія Кісєльова (він потрапив у другий "чорний" список ЄС) поширять ще на трьох журналістів: Міхаіла Лєонтьєва, Іраду Зєйналову та Міхаіла Гусмана.