НОВИНИ

Турчинов: влада не переслідуватиме сепаратистів, якщо вони складуть зброю і звільнять адмінбудівлі

Спікер Верховної Ради Олександр Турчинов заявив, що провів переговори з озброєними особами, які захопили будівлю СБУ в Луганську. Про це він сказав після відкриття сесії парламенту.

«Я мав розмову з людьми, які зі зброєю перебувають у державних приміщеннях. Там багато зброї… Страшно проливати кров громадян України. Дії зі зброєю в руках це є серйозний злочин. Для того, щоби не було кровопролиття я запропонував під час достатньо важких переговорів громадянам, які займають силою приміщення, і готовий цю пропозицію озвучити людям, які перебувають в Донецькій адміністрації… Ми обговорювали питання і створення міжнародної комісії разом з ГПУ, які розслідували би всі події, що стосуються загиблих громадян України під час мирних протестів. Це важливе питання», – заявив він.

«Ми готові розглянути негайно питання щодо реформи питання місцевого самоврядування в напрямку розширення прав місцевих рад в тому числі і формування виконавчої влади радами. І ми готові йти цих шляхом, щоб регіони також відповідали за ситуацію в країні, а не лише посилалися на те, що відбувається в Києві», – зазначив Турчинов.

«І третє питання – у випадку коли люди складають зброю і звільняють адміністративні приміщення нам не треба приймати закон про амністію. Ми гарантуємо, що не буде ніякого кримінального переслідування людей, які покладуть зброю і покинуть приміщення. І я готовий це оформити указом президента», – додав він.

Турчинов також зазначив, що «тих людей, які утримують приміщення в Донецьку і Луганську використовують вороги України».

Нагадаємо, раніше фракція ПР заявила, що не голосуватиме за жодний законопроект у парламенті, доки до порядку денного не буде внесено законопроект про амністію сепаратистів.

У свою чергу лідер КПУ Петро Симоненко заявив, що комуністи не братимуть участь у засіданнях ВР, доки не будуть затримані особи, котрі підпалили офіс КПУ у Києві.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.