Події 1 липня: Fitch погіршило рейтинги України, Луценку відмовили у поновлені справи проти Кузьміна, Хорватія стала 28-м членом ЄС

2 Липня 2013, 00:42

1 липня стало відомо, що міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings погіршило прогноз рейтингів України зі "стабільного" до "негативного". Разом з погіршенням прогнозу агентство також підтвердило довгострокові рейтинги дефолту емітента в національній і іноземній валюті В, а також короткострокові рейтинги В. Відповідно до шкали Fitch, рейтинги групи В означають наявність певних кредитних ризиків при обмеженому запасі міцності.

Крім того, агенція визначила фактори, які у наступні два роки визначатимуть економічний стан України. Експерти відзначили, що напруження у відносинах між урядом та опозицією, що зросло після парламентських виборів 2012 року, призводить до розладу роботи законодавчої влади, що, в свою чергу, відображатиметься на економіці країни у майбутньому. Іншими факторами, що, згідно з Fitch Ratings, впливають на економіку України зараз і матимуть вплив у майбутньому, є зменшення міжнародних резервів, потреба у більшій підтримці рекапіталізації банківської системи з боку держави, погашення боргів та необхідність збалансування державного бюджету.

Fitch Ratings прогнозує Україні економічний ріст у 0,5–1% протягом 2013-го та 2–3% протягом 2014-го. Експерти агенції також вважають можливим подальше знецінення української гривні до  8,5 грн за долар в кінці 2013-го та до 9 грн/дол в кінці 2014-го.

1 липня Києво-Святошинський районний суд Київської області не задовольнив скаргу екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка на відмову слідчого Генеральної прокуратури відкрити кримінальне провадження щодо першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна, слідчого Сергія Войченка, суддів Печерського районного та апеляційного судів Києва, які винесли рішення про затримання та арешт політика. Відповідну постанову оголосив слідчий суддя.

"Ухвала суду за скаргою Луценка, написана у поминальні дні за Конституцією, була прогнозованою – залишити без задоволення", – написала   прес-секретар Луценка Лариса Сарган на своїй сторінці у мережі Facebook.

У понеділок дочка екс-прем'єра Юлії Тимошенко, Євгенія, з посиланням на рекомендації німецьких лікарів з клініки «Шаріте» заявила, що її мати потребує термінового проведення операції.

"Якщо таку операцію не буде проведено, вони вважають, що неможливо передбачити подальший розвиток її (Тимошенко) стану, який вже зараз критичний. Вона не може ходити навіть з ходунками. І вони (німецькі лікарі) не виключають навіть інвалідність, якщо така операція не буде проведена", – підкреслила  Євгенія Тимошенко.

Вона зазначила, що її сім'я довіряє українським лікарям, "які роблять все можливе", проте віддає собі звіт у тому, що українські фахівці перебувають "під жорстоким тиском". Тому, за словами Тимошенко, родичі екс-прем'єра наполягають на тому, щоб операцію проводили саме німецькі лікарі з клініки "Шаріте".

В той же час, головний лікар ЦКЛ № 5 Михайло Афанасьєв заявляє, що екс-прем'єр Юлія Тимошенко не згодна на проведення операції, рекомендованої німецькими лікарями, в Україні. А у Міністерстві охорони здоров’я додали, що операція Тимошенко буде можливою лише за умови проведення додаткового обстеження.

1 липня справу про побиття та зґвалтування міліціонером дівчини у селі Врадіївка Миколаївської області передано з районної прокуратури у слідчий відділ прокуратури області для подальшого проведення досудового слідства.  Прес-служба прокуратури Миколаївської області також підтвердила, що один із затриманих у Врадіївці співробітник міліції справді є племінником прокурора Заводського району міста Миколаєва.

«Ця ситуація дуже прикрою для всіх працівників прокуратури. Проте відзначимо: даний факт ніяк не може вплинути і не впливає на хід слідства. Об'єктивне і не упереджене розслідування даного кримінального виробництва є справою честі для прокуратури, і всі винні в цьому жорстокому злочині повинні понести заслужене покарання », – сказано в повідомленні прокуратури.

Ввечері у Врадіївці протестувальники, які вимагали арешту капітана міліції Євгена Дрижака, підозрюваного у причетності до злочину, намагалися взяти штурмом місцевий райвідділок. Правоохоронці застосували сльозогінний газ, повідомляється про використання зброї та поранених.

Та в ніч на 1 липня (01:00 за Києвом) Хорватія офіційно стала 28-м членом Європейського Союзу. Урочистості почалися у Загребі на площі бана Йосипа Єлачіча, де, за приблизними підрахунками, зібралося 20 тисяч людей.  В урочистостях взяли участь представники європейських держав і чиновники ЄС. Зокрема, присутніх на площі привітав голова Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу.  Голова Ради Євросоюзу Герман Ван Ромпей привітав хорватів з набуттям повноцінного громадянства ЄС, зазначивши, що вони "завжди були європейцями".

В той же час, неформальний лідер Євросоюзу Ангела Меркель не змогла прибути до Загреба. Натомість вона  направила керівництву Хорватії відеопослання, в якому крім привітань звернула увагу на необхідність зміцнення верховенства закону і подальшої боротьби з корупцією.

Позначки: