Про це журналістам повідомив завідувач відділу комунальної гігієни державної установи "Полтавська міська СЭС" Андрій Хайлов.
З його слів, скрізь нижче готельного комплексу "Турист" купання у Ворсклі заборонено.
За даними Хайлова, у всіх ставках Полтави також зафіксовано підвищений вміст лактозопозитивної кишкової палички.
Заввідділу також зазначив, що міський пляж і пляж Київського району Полтави дотепер не мають паспортів і офіційно є закритими.
Також закритий пляж на Дублянщині.
За результатами лабораторного дослідження проб річкової води, у кілька разів перевищено допустимий вміст лактозопозитивної кишкової палички в 5 тис. мікроорганізмів на 1 л води.
Купатися на пляжах міста заборонено до нормалізації показників вмісту мікроорганізмів у воді.
СЕС щотижня здійснює контроль над станом води.
Нагадаємо, наприкінці червня у зв’язку з рясними зливовими опадами головний санітарний лікар Одеси оприлюднив розпорядження про заборону морського водокористування на всіх пляжах міста.
Крім того, досі заборонено купатися на пляжах Маріуполя (Донецька область). Водночас у місті заборонили продавати страви підвищеного епідемічного ризику, у першу чергу м’ясні та сирно-молочні. Це пов’язано із захворюванням на холеру.
Усього в Маріуполі було зареєстровано 23 випадки захворювання холерою і 11 випадків вібріононосійства.
Як заявив на початку липня головний санітарний лікар Донецької області Віктор Денисенко, мікробіологічні показники забруднення моря і річок в межі Маріуполя в деяких місцях перевищує граничні нормативи: в Азовському морі в 2400 разів, а річці Кальчик – 240 разів.