“Племінний діалект”, “постколоніальне бидло” та “Артек для фашистів”. Коротко про те, чому та як відреагували на залучення Анатолія Ульянова до нового медіа про Бабин Яр

Суспільство
26 Жовтня 2021, 14:23

Меморіальний центр Голокосту “Бабин Яр” нещодавно анонсував створення нового медіа під назвою “Yar media” – “візуальне медіа,яке перетворює пам’ять про трагедію Бабиного Яру на джерело людяності”, йдеться на сторінці ресурсу.

Як зазначив на своїй сторінці у фейсбуці український емігрант у США, блогер Анатолій Ульянов, він розробив концепцію для Yar media. Головним редактором став, за словами Ульянова,  Євген Сафонов – колишній головний редактор інтернет-видання про фотографію BirdInFlight. Наразі на сторінці ресурсу можна знайти лише загальну інформацію про його концепцію.

Вона полягає у поширенні гуманістичних наративів через досвід трагедії Бабиного Яру і акцентує увагу на тому, що розстріли не можна розглядати як частину трагедії лише українців та євреїв. Концепція зміщує акцент з історичного на сучасні питання загальної толерантності, рівності тощо.

"100 тисяч осіб, убитих нацистами в Бабиному Яру (євреїв, українців, росіян, ромів, малозабезпечених, ЛГБТК+, людей з особливими потребами та психічними особливостями, безпритульних, секс-працівників, комуністів, націоналістів, пацифістів та інших), вимагають від нас розповісти історію Бабиного Яру повністю – без купюр, не озираючись на політичну кон’юнктуру", – йдеться на сайті медіа.

Анатолій Ульянов неодноразово висловлював суперечливі думки стосовно соціально-політичних українських питань, тому інформацію про його залученість до проєкту разом із залученістю підприємців, наближених до Владіміра Путіна, спричинила обурення у суспільстві. Щодо бізнесменів, то йдеться про Михайла Фрідмана,  Германа Хана (у звіті міністерства фінансів США для Конгресу згадані під номерами 23 і 42 відповідно у переліку олігархів, які перебувають під впливом Кремля) та Павла Фукса. Також цим проєктом займається російський режисер Ілья Хржановскій. Останній запропонував своє бачення ентертейменту на території меморіального центру, що противники часто називають “діснейлендом”. Видання "Детектор медіа" підготувало детальне досьє на Анатолія Ульянова, на яке блогер вже встиг відреагувати й назвав його "неочікувано хорошим".

Ульянов у медіа

В інтерв’ю на сайті, присвяченому PR та рекламі Sostav.ua поміж іншого, Ульянов розповідає про своє ставлення до українців та українську мову. Для нього український середньостатистичний громадянин – “постколоніальне бидло”, а українську мову він називає “племінним діалектом”.

“Щодо готовності до культурного опору… Мені здається, що потреба в ньому є лише у катастрофічно малої кількості людей, які незрозуміло як вижили в Україні. Усім решта достатньо натюрмортів у золотих багетах. Україна, як і будь-яка ментально жебракова країна, чий середньогромадянин – постколоніальне бидло, завжди компенсуватиме свою розумову неспроможність розфуфирюванням матеріального”.

“Українська кумедна, як тихий спів дитини чи пухнасте кошеня, що звалилося у щілину за ліжком. Естетично це, як на мене, суцільний "lol". Тут сподіваєшся встигнути вивчити хоча б кілька магістральних мов планети, тож на племінні діалекти не залишається часу. Загалом, вважаю, що з часом мовні розділи якщо не зникнуть, відновившись у загальномову Нового Вавилону, то як мінімум перестануть мати значення. Ми розумітимемо один одного завдяки мікрочіпу Lingvo, вживленому в кожну земну дупу”.

Також Анатолій Ульянов дописує на проросійському маніпулянивному ресурсі “Vesti.ua”. Тут він висловлюється щодо нападів на ромів в Києві, а також про те, що в Україні можна “зігувати” без покарання:

“За останні роки Україна перетворилася на Артек для фашистів із усього світу. Позігувати до неї з'їжджаються людожери звідусіль: з Європи, США, Росії. Бо зігувати в Україні можна як ніде. Без наслідків. Гуляючи вулицями, названими на честь людей, які мріяли про свою маленьку фашистську країну, про що нам прямим текстом повідомляють їхні програмні тексти. Людей, які знищили десятки тисяч євреїв, ромів, росіян і… українців, які не хотіли зігувати в унісон з цією зграєю озлоблених ліліпутів, що захопили епітет українського і обгризають його різноманітність, бо маленькі не здатні на велике. І хочуть зробити Україну маленькою, як вони самі”.

Крім того, Ульянов висловлювався проти блокування телеканалів проросійського депутата Віктора Медведчука і зазначав, що кожен має право ненавидіти свою країну.

“Ви не повірите, але рівними з вами правами володіють у тому числі "проросійські" громадяни України, які хочуть дивитися "медведчуківські" канали та вважають війну на сході "громадянською". Це – їхнє право, обмежувати яке у вас права немає”.

Реакція соцмереж

Історик та нардеп від "ЄС" Володимир В'ятрович висловлюючи думку про нове медіа, звернув увагу на роботу російських піарників, які зміщують акценти на "хайпові теми".

Політолог Михайло Басараб пише, що участь у проєкті Анатолія Ульянова демонструє проблему залученості до меморіального музею російських бізнесменів.

Головний редактор видання "Детектор медіа" Отар Довженко пише, що Анатолій Ульянов був "історичним персонажем", але такі люди, як Ілья Хржановський повертають його в український контекст.

Громадський активіст Роман Ратушний пише на своїй сторінці у Твітері: