“Північний потік-2” призведе до збільшення військової присутності РФ на Балтійському морі – Зеркаль

15 Вересня 2018, 16:58

Будівництво Росією газопроводу Північний потік-2 може призвести до збільшення військової присутності РФ на Балтійському морі. Про це сказала заступник голови МЗС Лана Зеркаль у виступі на форумі Ялтинської європейської стратегії (YES).

 

"Ми бачили, як РФ збільшила свою військову присутність в Азовському морі під приводом захисту будівництва Керченського мосту. Так само можливе збільшення військової присутності РФ у Балтійському морі, що стане загрозою для Європи", – пояснила вона.

 

"Як можна вважали РФ надійним партнером, якщо вона не поважає правила та не виконує домовленості", – додала вона.

 

Голова правління НАК "Нафтогаз" Андрій Коболев під час виступу у цій же дискусії зазначив, що оцінює втрати України від будівництва Північного потоку-2 на рівні 3% ВВП країни.

 

"Газопровод невигідний у тому числі й німецькому бізнесу, оскільки ставить під загрозу весь Третій енергопакет. Однак, якщо Німеччина заборонить його будівництво, пан Путін буде дуже незадоволений, а його у Німеччині досі бояться" – додав Коболев.

 

Як повідомлялося, 28 серпня радник з питань європейської енергетичної безпеки Державного департаменту Сполучених Штатів Америки Бенджамін Шмітт заявив, що газопровід "Північний потік-2" – це загроза для безпеки в Європі. 

 

Раніше канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що будівництво  "Північного потоку-2" не поставить ФРН у велику залежність від поставок російського газу.
 

Додамо, що 27 березня компанія "Північний потік-2" (Nord Stream-2 AG) отримала дозвіл на будівництво та експлуатацію газопроводу в німецькій вільній економічній зоні. Згодом, 5 квітня уряд Фінляндії також видав дозвіл на будівництво газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні. 7 червня уряд Швеції дозволив будівництво російського проекту газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні.