У понеділок, 18 вересня, Південна Корея заявила про можливість повернення ядерної зброї до країни. Про це повідомляє агентство Reuters.
Зазначається, що міністр оборони США Джеймс Меттіс визнав, що обговорював це питання з його південнокорейським колегою, але відмовився сказати, чи розглядається такий варіант.
"Ми відкриті до діалогу з нашими союзниками із будь-якого питання, яке вони хочуть порушити", – сказав він.
Також голова Пентагону натякнув про наявність військових варіантів відносно Північної Кореї, які могли б при цьому убезпечити Сеул від важких наслідків, але відмовився сказати, про які варіанти він говорив і чи включають вони використання смертельної сили.
Відповідаючи на запитання, чи існують військові варіанти, які Сполучені Штати могли б використати щодо КНДР і які не створили б для Південної Кореї серйозної небезпеки, Меттіс сказав: "Так, є. Але я не буду вдаватися в деталі ".
Раніше президент США Дональд Трамп казав, що будь-яке використання смертоносної сили проти Північної Кореї буде непереборним, використовуючи такі фрази, як "вогонь і лють", що викликають образи ядерної війни.
Як зазначає агентство, військові варіанти, доступні для Трампа, варіюються від нелетальних дій, таких як морська блокада, спрямована на застосування санкцій, до проведення кібератак і розміщення нової зброї США в Південній Кореї, де Штати мають 28 500 військовослужбовців.
Як повідомлялося, у Південної Кореї на тлі ядерної програми КНДР є два варіанти отримати ядерну зброю: отримати цю зброю як підтримку з боку США, або створити її самотужки.