НОВИНИ

The Economist: Найімовірніше, Південна Корея лишиться без ядерної зброї

Президент країни, найпевніше, посилюватиме оборонний потенціал, використовуючи звичайні озброєння.

У Південної Кореї на тлі ядерної програми КНДР є два варіанти отримати ядерну зброю: отримати цю зброю як підтримку з боку США, або створити її самотужки. Проте, найімовірніше, країна залишиться без’ядерною. Про це пише британський тижневик The Economist.

Видання пояснює, що розробка власних бомб може потягнути втрату союзництва зі США та санкції за порушення Договору про нерозповсюдження ядерної зброї 1968 року. Південнокорейський президент Мун Чже Ін і його партія не підтримують ідею про те, щоб просити зброю в американців. Та й американські генерали навряд чи згодилися б на такий проект.

Водночас, пише The Economist, Америка має вдосталь ядерної зброї, щоб завдати удару КНДР: із субмарин, баз на Гуамі або й із материкової частини США. Якщо американці розмістять зброю в Південній Кореї, то розлютять Китай і Росію, хоча якраз зараз намагаються домогтися від них тиску на КНДР, аби та відмовилася від розробки ядерної зброї великого радіусу дії.

«Мун Чже Ін, найімовірніше, посилюватиме оборонний потенціал, використовуючи звичайні озброєння. Він уже не проти, як раніше, американського протиракетного комплексу THAAD. Після випробувань КНДР у Південній Кореї з’явилося ще чотири пускові установки. Президент Південної Кореї вмовив Трампа зняти обмеження на дальність і вагу неядерних ракет. Це дозволить південним військам озброїтися потужнішими ракетами, що можуть, наприклад, знищувати бункери», - йдеться в матеріалі.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.