Після розмов з Путіним Янукович придумав новий формат співпраці з двома союзами

25 Жовтня 2013, 14:53

"Моя позиція така: будь-які розмови про необхідність вибору України між поглибленням взаємодії з державами-учасницями СНД, а також євразійського інтеграційного проекту та Європою докорінно не правильні", – сказав  Янукович.

Він підкреслив, що підписання угоди про асоціацію з ЄС вигідно не тільки для Україні та Європі, але і країнам  СНД.  Янукович зазначив, що створивши зону вільної торгівлі з ЄС  у перспективі Україна сприятиме активізації економічної взаємодії на Євразійському континенті.

"Розвиток відносин України з Європейським союзом жодним чином не перешкоджатиме ефективній взаємодії з країнами – учасницями зони вільної торгівлі в рамках СНД і Митного союзу" , – сказав  Янукович, додавши, що торговельно – економічне співробітництво у цих форматах відповідає загальноприйнятим нормам СОТ.

Президент також наголосив, що Україна з розумінням ставиться до побоювань, які виникають у партнерів по СНД. Він повідомив, що напередодні  провів з президентом Росії "багато дискусій на цю тему, і вони мають під собою підстави". "Дійсно, у нас є тривога спільна щодо режиму торгівлі після створення нами зони вільної торгівлі з Євросоюзом", – сказав Янукович.

Він вказав, що Україна запропонувала сформувати постійно діючий консультативний формат Україна – Європейський союз – Митний союз і сподівається на підтримку цієї ініціативи.

Янукович додав, що взаємодія України з ЄС та Митним союзом обговорювалася в Єврокомісії, яка не заперечує, щоб Україна постійно шукала шляхи подолання бар'єрів у торгівлі між країнами СНД.

Нагадаємо, раніше президент Білорусі Аляксандр Лукашенка  заявив, що, рухаючись по шляху євроінтеграції, Україна не повинна закривати для себе можливість участі в Митному союзі та ЄврАзЕС. 

Натомість президент Росії Владімір Путін наголосив: приєднання України до Митного союзу в разі підписання нею угоди про асоціацію з ЄС неможливе.

Європейський парламент звинувачує Росії у тиску на країни – учасниці програми "Східне партнерство", які прагнуть подальшої інтеграції з ЄС.