НОВИНИ

У Митному союзі призначили відповідального за створення торговельних бар’єрів для України

Члени Митного союзу ухвалили рішення про можливість введення єдиного митного тарифу для третіх країн. Про це журналістам повідомив віце-прем'єр РФ Ігор Шувалов.

"Якщо зона вільної торгівлі між Україною та ЄС утвориться, то ми себе будемо вести гранично відверто, але твердо", - сказав Шувалов після переговорів, які пройшли напередодні в Мінську за участю глав держав Митного союзу і президента України.

"Ми почали консультації з українською стороною, другий раунд консультацій буде можливий протягом двох тижнів", - додав він.

Шувалов повідомив, що в четвер лідери МС прийняли рішення про можливість наділення Ради Євразійської економічної комісії повноваженнями щодо введення єдиного митного тарифу для третіх країн у таких випадках, як у випадку відносин України і Євросоюзу.

При цьому перший віце-прем'єр підкреслив, що всі угоди Росії, Білорусі і Казахстану з Україною про зону вільної торгівлі будуть дотримані.

"Наш президент і інші президенти підтвердили, що в повному обсязі всі угоди про зону вільної торгівлі, всі програми будуть дотримані, і все, що стосується формальностей, будуть повністю виконано. Але очікувати від нас того, що ми нічого не будемо робити (щодо захисту ринків), не варто", - сказав Шувалов.

Він нагадав, що захисні заходи передбачені одним з положень договору про ЗВТ.

Нагадаємо, у серпні президент Росії Владімір Путін попередив, що країни Митного Союзу введуть захисні заходи для свого ринку, якщо Україна увійде до зони вільної торгівлі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.