Після отримання томосу в Криму можуть початися репресії – архієпископ Климентій

16 Грудня 2018, 15:01

Після отримання томосу про автокефалію Православної церкви України в окупованому Криму можуть початися репресії проти представників нової церкви. Про це заявив архієпископ Сімферопольського і Кримського Климента (Куща) колишньої УПЦ Київського патріархату "Крим. Реалії".

 

За його словами, "глава уряду Криму" Сергій Аксьонов заявив на одній із зустрічей, що митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар (Швець) від УПЦ Московського патріархату "просив не чіпати" представників Київського патріархату, щоб це не відбилося на храмах МП на материковій Україні.

 

"Після отримання томосу ніщо і ніхто не може стримувати ("владу Криму".), крім Бога. Так, дійсно, можуть бути більш жорсткі дії по відношенню до церкви Київського патріархату після прийняття томосу", – заявив Климент.

 

Нагадаємо, у суботу, 15 грудня, відбувся Об'єднавчий Собор, на якому предстоятелем Об'єднаної української церкви обрали митрополита Епіфанія. Собор тривав 10 годин.

 

Як повідомлялося, Голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП архієпископ Климент (Вечеря) заявив, що ієрархи московського патріархату, які беруть участь в Об'єднавчому Соборі, більше не мають відношення до УПЦ МП.