Підозрюваний в організації штурму Майдану генерал уникає допитів, прикриваючись АТО — ЗМІ

23 Серпня 2017, 21:19

У четвер, 10 серпня, не з’явився на допит генерал-майор Володимир Гриняк, який є підозрюваним у низці «справ Майдану». Відтоді він не доступний за номером телефону, який надав правоохоронцям. Про це повідомляють джерела «Текстів» у слідстві.

За даними видання, повістка про виклик на допит була направлена 8 серпня за місцем теперішньої служби підозрюваного, у головне управління Нацгвардії. Однак генерал до слідчого не з’явився. Вже 10 серпня, у день допиту, після повторних письмових запитів від слідства, з головного управління Нацгвардїі відповіли, вранці 10 серпня Гриняк терміново відбув до АТО.

Наказ про відрядження підозрюваного датований 9 серпня – наступного дня після повістки, яку у Нацгвардії отримали 8 серпня.

Нагадаємо, 7 грудня 2016 року суд відмовся відсторонити Гриняка від посади у Нацгвардії. Його підозрюють в організації штурму Майдану 18 лютого, зокрема, за даними джерел, відомо про те, що він передавав накази від Захарченка та Ратушняка відповідним підрозділам та їх командирам, а також керівникам нижчого рівня, зокрема Федчуку.

Окрім того, Гриняка підозрюють в позабюджетних винагородах силовиків на Майдані, в утриманні так званої «чорної каси», через яку, за даними джерел у слідстві, пройшло близько 30 млн грн протягом грудня 2013- лютого 2014. Під час Майдану Гриняк був заступником голови Департаменту громадської безпеки, який курував дії «Беркуту» та інших спецпідрозділів міліції.

6 грудня суд відмовив прокурорам у взятті під варту Гриняка, і віддав його на поруки депутатам Андрію Левусу та Бондару з Народного Фронту.

Зазначимо, що в березні 2014 року Гриняка призначили керувати Департаментом громадської безпеки, в якому під час Майдану він був заступником керівника. Згодом він отримав підвищення в спеціальному званні – став генерал-майором міліції.

У 2016 році Гриняк перейшов керувати аналогічним Департаментом у Національну Гвардію. Міліцейське спецзвання генерал-майора перетворили на військове указом Президента (за поданням керівництва Нацгвардії) «в порядку переатестації».