НОВИНИ

Суд відмовився відсторонити генерала Нацгвардії, підозрюваного в організації штурму Майдану

Напередодні суд відпустив Володимира Гриняка на поруки депутатів.

Печерський райсуд Києва відмовився відсторонити від посади на час розслідування начальника управління громадської безпеки Національної гвардії Володимира Гриняка, який підозрюється у протидії мирним зібранням, перевищенні влади і наданні неправомірної винагороди бійцям «Беркута» під час Євромайдану в 2013-2014 роках. Про це повідомляють "Тексти".

Таке рішення прийняла 7 грудня суддя Васильєва.

«Суддя відмовила нам в задоволенні клопотання про відсторонення Гриняка. Він залишається на своїй посаді Начальника управління з охорони громадського порядку Національної Гвардії», - повідомив прокурор Олександр Ковальчук з Департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури.

Під час Майдану Гриняк займав схожу посаду у міліції – був заступником керівника-начальником управління Департаменту громадської безпеки МВС.

Його підозрюють в організації штурму Майдану 18 лютого, зокрема, за даними джерел, відомо про те, що він передавав накази від Захарченка та Ратушняка відповідним підрозділам та їх командирам, а також керівникам нижчого рівня, зокрема Федчуку. Департамент громадської безпеки спеціалізується в тому числі на роботі під час протестних акцій та масових заходів.

Окрім того, Гриняка підозрюють в позабюджетних винагородах силовиків на Майдані, в утриманні так званої «чорної каси», через яку, за даними джерел у слідстві, пройшло близько 30 млн грн протягом грудня 2013- лютого 2014.

Напередодні, 6 грудня, ця ж суддя відмовила прокурорам у взятті під варту Гриняка, і віддала його на поруки депутатам Андрію Левусу та Бондару з Народного Фронту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.