Під Донецьком ОБСЄ зафіксувала сто немаркованих «путінських камазів»

7 Грудня 2014, 12:01

Спостерігачі спеціальної моніторингової місії ОБСЄ зафіксували нові колони немаркованих військових вантажівок у кількості понад 100 одиниць, які рухалися у бік Донецька. Про це йдеться у звіті місії, опублікованому 6 грудня.

«Коли СММ прямувала в підконтрольний терористами ДНР Шахтарськ (55 км на схід від Донецька), зафіксувала чотири конвої (всього 19 машин) немаркованих військових вантажівок, що рухалися в західному напрямку по дорозі H-21 у бік Донецька. На бампері однієї з вантажівок СММ бачила наклейку з написом «Новороссия»», – йдеться у звіті.

На зворотному шляху з Шахтарська до Донецька спостерігачі зафіксували ще 41 немарковану військову вантажівку та колону з 30 припаркованих вантажівок без маркувань.

Крім цього, ОБСЄ зафіксувала ще чотири невеликі групи військової техніки (також без розпізнавальних знаків), у складі якої було дев'ять машин і два МЛБТ – багатоцільові легкі броньовані тягачі.

Військова техніка прямувала на захід.

Нагадаємо, 30 листопада восьмий російський так званий "гуманітарний конвой" незаконно перетнув кордон України.

Держприкордонслужба повідомила про 106 вантажівок, які заїхали через два пункти пропуску з боку РФ.

Як відомо, партію перших «гуманітарних Камазів» Росія відправила в Україну 22 серпня. Тоді вантажівки перетнули кордон без згоди української влади й без супроводу представників Міжнародного Комітету Червоного Хреста.

Жоден з вантажів не був узгоджений з українською стороною.