НОВИНИ

Чергова колона "гуманітарних камазів" перетнула український кордон

Понад 60 машин рухаються до Донецька, ще понад 40 - в Луганську область.

Колона російського гуманітарного конвою, що прямує в Донецьк, перетнула кордон РФ. Про це повідомив заступник начальника Національного центру управління в кризових ситуаціях МНС РФ.

"На пункті пропуску Матвєєв Курган завершено оформлення гуманітарного вантажу, понад 60 машин перетнули кордон і прямують у бік Донецька", - повідомив він.

Зазначається, що ці вантажівки везуть понад 800 тонн гуманітарної допомоги.

Ще одна колона з понад 40 машин для Луганської області поки проходить митне оформлення на пункті пропуску Донецьк Ростовської області.

В цілому, за запевненням російської сторони, вантажівки везуть понад 1,2 тис. тонн гуманітарної допомоги. Серед вантажів в основному будівельні матеріали для відновлення пошкоджених будівель і продукти харчування.

Рух колон відбувається у складних погодних умовах. Через хуртовини, ожеледицю та погану видимість на дорогах в Ростовській області водіям машин довелося рухатися з мінімальною швидкістю. Через це для доставки вантажів потрібно більше часу, ніж зазвичай.

Як відомо, партію перших «гуманітарних Камазів» Росія відправила в Україну 22 серпня. Тоді вантажівки перетнули кордон без згоди української влади й без супроводу представників Міжнародного Комітету Червоного Хреста.

Другий конвой в'їхав на територію України, окуповану російською армією, 13 вересня.

Третій конвой у складі близько 200 вантажівок 20 вересня перетнув російсько-український кордон. Зміст «гуманітарної допомоги» не перевірили. 

Так само, ані українська сторона, ані ОБСЄ, не оглядали четвертий "гуманітарний конвой".

Загалом на територію України направили сім конвоїв з "гуманітарними камазами". 

Жоден з вантажів не був узгоджений з українською стороною.