П’ятьох чиновників Міноборони запідозрили у розтраті понад 30 млн грн під час закупівлі бронежилетів і шоломів

9 Вересня 2016, 14:28

Головна військова прокуратура повідомила про підозру у розтраті 30,7 млн грн бюджетних коштів п'ятьом колишнім і діючим посадовим особам Міноборони України. Про це сказано у повідомленні Генеральної прокуратури.

«Слідчі завершують досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами порушень вимог законодавства чиновниками Міністерства оборони України при здійсненні державних закупівель спеціальних засобів індивідуального захисту для потреб ЗСУ, що спричинило тяжкі наслідки», – йдеться в повідомленні.

Встановлено, що кожен з підозрюваних у травні-жовтні 2014 року підписали ряд договорів на поставки бронежилетів і шоломів для потреб ЗСУ.

Також підозрювані підписали платіжні документи, в яких ціна поставленого майна незаконно визначена з урахуванням податку на додану вартість.

Підписані документи стали підставою для перерахування комерційному підприємству з рахунку Міноборони бюджетних коштів на загальну суму 30,7 млн ​​грн.

Їм повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, у тому числі особливо тяжких, передбачених ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 2 ст. 367 (службова недбалість) та ч. 3 ст. 425 (недбале ставлення до військової служби) Кримінального кодексу України.

Ці статті передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 8 до 12 років з позбавленням права обіймати посади на строк до трьох років та з конфіскацією майна, позбавлення волі на строк від 2 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років, позбавлення волі на строк від 5 до 7 років відповідно.

Як повідомлялося, Генпрокуратура відкрила низку кримінальних проваджень за фактом розкрадання військового майна Збройних сил України та доведення їх до стану небоєздатності. За словами генпрокурора Юрія Луценка, у період з 2005 по 2014 рік було продано військового майна на суму 1 млрд 837 млн 299 тис. грн.