Петиція про повторний референдум у Великій Британії набрала понад 3 млн підписів

26 Червня 2016, 12:18

Станом на полудень 26 червня понад 3 мільйони жителів Великої Британії підписали петицію про проведення повторного референдуму з питання про вихід країни з Євросоюзу.

При цьому для розгляду петиції парламентом досить зібрати 100 тисяч підписів. Петиція була зареєстрована 24 червня і набрала необхідні 100 тисяч за лічені години.

У зверненні вказується, що проведення нового плебісциту потрібно в зв'язку з тим, що явка на волевиявленні, що відбулися 23 червня, не перевищила 75 відсотків, а за «переможне» рішення проголосували менше 60 відсотків учасників референдуму.

Для участі в голосуванні зареєструвалися 46,5 млн британців. А прийшли на дільниці понад 33,5 млн осіб. Явка склала 72,1 відсотка, що є найвищим показником в Великій Британії, починаючи з 1997 року.

Нагадаємо, під час референдуму 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit), що спровокувало підвищену волатильність на світових фінансових ринках. У п'ятницю прем'єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон оголосив про свою майбутню відставку в зв'язку з результатами референдуму. За словами Кемерона, чинний уряд в поточному складі буде працювати протягом найближчих трьох місяців.