Перспектива війни з Іраном та угода про Укрзалізницю. Головні новини другого дня Давоського форуму

Акценти
23 Січня 2020, 11:56

У Швейцарії триває Давоський економічний форум. Другого дня, 22 січня, участь у конференції брала українська делегація на чолі з президентом Володимиром Зеленським. 

 

 

Тиждень.ua продовжує збирати головні новини та тези заходу. Ось чим запам'ятався другий день форуму.

 

"Будь ласка, тільки не війна з Іраном"

 

Під час форуму президент США Дональд Трамп зустрівся із пакистанським прем'єр-міністром Імраном Ханом, повідомляє пресслужба заходу. Під час зустрічі Хан говорив про занепокоєння тим, що США можуть почати війну проти Ірану. 

 

"Це буде катастрофа – це спричинить бідність у світі – і Бог знає, як довго це може тривати. Я вчора говорив з президентом Трампом і сказав йому, що для нас буде катастрофою, якщо почнеться ця війна. На мою думку, це буде божевілля", – заявив прем'єр після зустрічі. 

 

Також Трамп зустрівся із президентом Іраку Бархамом Саліхом. Як повідомляє Reuters, лідери держав обговорювали скорочення кількості американських військ в Іраку. Перед зустріччю американський президент заявив, що Багдад задоволений тим, що в Іраку перебувають війська США. 

 

Промова Зеленського

 

Під час другого дня форуму на конференції виступив Зеленський. У своїй промові він говорив про розвиток української економіки та прагнення України вступити в ЄС.

 

За словами президента, хоча Україна і зробила "декілька кроків назад", вона не відступила, а "брала відстань для розбігу і економічного стрибка. Він додав, що нова влада країни створює рівні "правила гри" для всіх.

 

Також Зеленський запросив до України інвесторів. Він наголосив, що інвесторам, які вкладатимуть в українську економіку понад 100 мільйонів доларів, надаватимуть персонального менеджера. Ті, хто вкладуть у приватизацію понад 10 мільйонів, матимуть "податкові канікули". 

 

Окрім того, глава держави нагадав, що Україна хоче вступити в Євросоюз. За його словами, більшість країн ЄС бачать Україну своїм партнером, але вони повинні також бачити Україну в ЄС.

 

Німеччина допомагати реформувати Укрзалізницю 

 

Міністерство інфраструктури під час Давоського економічного форуму підписало "Меморандум про взаєморозуміння" із залізничним оператором Німеччини Deutsche Bahn щодо компанії "Укрзалізниця". 

 

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук наголосив, що Україна зберігатиме контроль над Укрзалізницею, а "німецькі фахівці працюватимуть над реформуванням управлінських механізмів підприємства", тобто про продаж чи оренду компанії не йдеться. 

 

Нагадаємо, першого дня Давоського економічного форуму на конференції виступали Трамп та шведська екоактивістка Грета Тунберг. 

92