За словами Шехабі, на знак протесту проти вбивств у місті Хоул він відмовляється представляти інтереси сирійського уряду. В інтерв’ю американській радіостанції NPR Шехабі заявив, що настав момент, коли подальше мовчання є неприйнятним.
Як зазначає Associated Press, Шехабі став першим сирійським дипломатом, що відмовився співпрацювати з режимом Башир Асада.
Стало відомо, що 30 травня рішення тимчасово призупинити дипломатичні зв’язки з Сирією прийняли МЗС Панами, Туреччини, Японії.
Як повідомлялось, 29 травня про висилку сирійських дипломатів заявили США, Іспанія, Велика Британія, Італія, Канада, Франція, Австралія, Німеччина та Бельгія.
В ООН заявили, що більшість з 108 загиблих загиблих у місті Хоул могли бути страчені, оскільки на тілах жертв було знайдено сліди фізинчого насилля та вогнепальні поранення.
Влада Сирії заперечує власну причетність до трагедії. Натомість, уряд намагається покласти відповідальність за жертви на бойовиків із радикальних ісламістських угрупувань.
Від 12 квітня у Сирії оголошено формальне перемир'я між сторонами конфлікту згідно з планом спецпосланця ООН Кофі Аннана.