17 квітня у Женеві відбулися чотиристоронні переговори Україна-Росія-США-ЄС щодо ситуації в Україні.
Україну на переговорах представляв в.о. міністра закордонних справ Андрій Дещиця, США – державний секретар Джон Керрі, Європейський Союз – глава європейської дипломатії Кетрін Ештон, Російську Федерацію – глава МЗС Сєргєй Лавров.
До цього у Росії погрожували зривом переговорів, якщо українська армія виступить проти терористів в Донецькій області. Однак 15 квітня українські силовики розпочали антитерористичну операцію, а Лавров, попри погрози, взяв участь у чотиристоронній зустрічі щодо України.
В результаті переговорів сторони підписали так звану Женевську заяву, яка передбачала роззброєння всіх незаконних озброєних формувань, звільнення незаконно захоплених будівель, вулиць, площ та інших громадських місць. Всім учасникам протестів, які не скоїли тяжких злочинів, гарантували амністію. Крім того, сторони зобов’язалися утримуватися від будь-яких форм насильства, залякування або провокаційних дій, засудивши всі прояви екстремізму, расизму та релігійної нетерпимості, включаючи прояви антисемітизму.
До сприяння реалізації задумів вирішили залучити спеціальну моніторингову місію ОБСЄ.
Після переговорів президент Європейського Союзу Герман ван Ромпей закликав до негайної імплементації досягнутих у Женеві домовленостей. Президент США Барак Обама заявив, що він скептично налаштований щодо виконання Росією згаданих умов, а Керрі наголосив, що Сполучені Штати готові запровадити додаткові санкції проти Росії, якщо вона порушить угоду.
Разом з тим у МЗС України повідомили про досягнутий компроміс у питаннях проведення конституційної реформи та амністії протестувальників у східних регіонах країни.
Згодом планували ще одну зустріч країн-учасниць Женевських домовленостей щодо стабілізації ситуації в Україні, однак вона не відбулася через відмову Росії від переговорів. За словами глави МЗС РФ Лаврова, нова зустріч у Женеві була б неефективною через відсутність опозиції тогочасній київській владі. Крім того, Москва наполягала на двосторонній зустрічі з українською стороною, однак офіційний Київ таку можливість відкинув.
23 червня у Донецьку відбулися переговори щодо врегулювання конфлікту на сході України, в яких взяли участь очільники сепаратистських рухів та терористичних організацій, які орудують на сході України. За дорученням президента Петра Порошенка, представляти Україну на зустріч приїхав екс-глава держави Леонід Кучма. РФ представляв посол Росії в Україні Міхаіл Зурабов. Також до переговорів залучили представника чинного голови ОБСЄ Хайді Тальявіні.
Крім того, присутніми на переговорах були лідер проросійського руху "Український вибір" Віктор Медведчук, депутат Верховної Ради Нестор Шуфрич, так званий «прем'єр-міністр» самопроголошеної "ДНР" Олександр Бородай, оголошений в розшук екс-депутат, лідер проросійського руху "Юго-Восток" Олег Царьов і представники самопроголошеної "ЛНР".
Напередодні зустрічі, 20 червня, українська сторона оголосила про тимчасове припинення вогню, передбачене мирним планом Порошенка.
Під час переговорів у Донецьку терористи начебто погодилися припинити вогонь до 10:00 27 червня, але неодноразово порушували зобов'язання.
2 липня у Берліні відбулася зустріч міністрів закордонних справ Німеччини, Франції, Росії та України. Учасники переговорів погодили пакет заходів, необхідних для продовження режиму припинення вогню на Донбасі. У спільній заяві йшлося про необхідність відновити переговори тристоронньої робочої групи про врегулювання ситуації на сході України не пізніше як 5 липня, однак зустріч не відбулася.
У МЗС України заявили, що переговори тристоронньої контактної групи для залагодження кризи в Україні зривають саме сепаратисти. За словами міністра Клімкіна, українська сторона намагалася організувати таке засідання «де тільки можна, включно з такими унікальними місцями, як Святогірська лавра», але терористи туди не приїхали, наполягаючи тільки на Донецьку, а це, з огляду на ситуацію з безпекою, неприйнятно ні для представників України, тобто Леоніда Кучми, ні для представників ОБСЄ. Крім того, на пропозицію України провести засідання на території РФ не погодилась російська сторона.
На 15 липня у Києві запланували відеоконференцію тристоронньої контактної групи Україна-ОБСЄ-РФ з представниками сепаратистів, однак бойовики знову зірвали переговори.
Контактна група підтвердила прихильність до мирного плану президента Порошенка, а також закликала бойовиків повернутися до переговорного процесу.
23 липня один з постійних учасників переговорів Кучма заявив про те, що відеоконференції з представниками самопроголошених «ДНР» та «ЛНР» все ж відбулися. Зокрема таким чином контактна група домовлялась про допуск міжнародних місій до місця падіння Boeing 777 у Торезі. Однак, за його словами, під час переговорів представники терористів не змінюють позицій та на компроміси не йдуть.
31 липня засідання тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на сході України відбулося у Мінську. Крім того, у переговорах взяли участь представники проросійських сепаратистів.
Сторони домовилися про припинення бойових дій в районі падіння малайзійського авіалайнера поблизу Тореза та передачу терористами речей загиблих комісії з розслідування причин катастрофи. Крім того, контактна група домовилася про звільнення полонених – від кожної зі сторін по 20 осіб.
17 серпня у Берліні відбулися перемовини на рівні міністрів закордонних справ України, Росії, Франції та Німеччини стосовно вирішення української кризи.
Під час переговорів знову йшлося про припинення вогню і контроль кордону, через який не припиняється потік російських бойовиків, військової техніки та зброї в Україну.
За словами Клімкіна, переговори були надзвичайно складними – зустріч тривала п’ять годин, однак жодних письмових домовленостей після неї не залишилось.
Міністр закордонних справ Німеччини Франк Вальтер Штайнмаєр, який був посередником на зустрічі, заявив, що не виключає прямого збройного конфлікту між Україною та Росією та закликав сторони докласти максимум зусиль для того, аби цього уникнути.
Сьогодні, 26 серпня, у Мінську відбувається зустріч високого рівня у форматі Україна – Євросоюз – «Євразійська трійка». Це перші перемовини щодо врегулювання кризи на сході України за участі президентів. Окрім українського президента Порошенка у зустрічі візьмуть участь президенти Білорусі Аляксандр Лукашенка, Росії – Владімір Путін, Казахстану – Нурсултан Назарбаєв, керівник європейської дипломатії Кетрін Ештон, єврокомісар з енергетики Гюнтер Еттінгер та єврокомісар з питань торгівлі Карл де Гухт.
Під час перемовин сторони обговорять економічні аспекти приєднання України до зони вільної торгівлі з ЄС і пов’язані з цим питання співпраці з країнами Митного союзу під проводом Росії.
Крім того, президенти Порошенко і Путін також матимуть двосторонні переговори, темою яких буде конфлікт на Донбасі.