НОВИНИ

Представник України в ООН: РФ на словах бореться з тероризмом, а насправді займається ним в Україні

Протистояння на сході України, яке росіяни намагаються подати громадськості як громадянську війну, є наслідком дій організованих терористичних груп. Про це заявиви представник України в Раді безпеки ООН Юрій Сергеєв під час свого виступу на засіданні Радбезу щодо ситуації на Сході України, що ініціювала Росія.

«Сьогодні свято входження господа Ісуса в Єрусалим. Це відбувається на фоні агресії і кровопролиття в Україні. Терористи під керівництвом агентів з Російської Федерації встановили контроль в кількох адміністративних будівлях Донецької області», - сказав Сергеєв.

Він також зацитував заяву виконувача обов’язки президента України Олександра Турчинова, наголосивши, що протистояння, яке сьогодні вразило весь світ, це не війна між українцями, а ситуація конфронтації штучно створена.

Сергеєв нагадав про недавній візит прем’єр-міністра Арсеній Яценюк на схід країни, під час якого були розглянуті питання, що викликають занепокоєння в мешканців Сходу, зокрема, мовне питання, конституційна реформа та надання ширших владних повноважень регіонам, та зазначив, що уряд України виказує готовність до компромісу.

Проте такої готовності немає з боку сепаратистів, оскільки метою їхньої акції є подальша дестабілізація ситуації та зрив президентських виборів в Україні.

«За даними розвідки за останній місяць агенти спецслужб Росії почали  масштабну операцію. Росія збільшила військовий контингент біля кордону, відправляються підривні групи в складі 10-20 агентів спецслужб та ГРУ.  Україна має докази причетності спецслужб Росії до ситуації, яка зараз склалась на сході країни. Російських громадян щоденно затримує СБУ. Є десятки фактів. Вони всі арештовані, а їхні свідчення доводять існування мережі диверсантів. Також причетність Росії доводять і радіоперехоплення переговорів сепаратистів. Вони використовують зброю, яка знаходиться на озброєнні виключно російської армії. Та сама тактика, що й в Криму», - заявив Сергеєв.

«Вони намагаються озброїти якнайбільше цивільних. Є відео збройних нападів на відділки міліції в Слов’янську і Краматорську. Вони не залишають сумніву, що це терористи, а не мирні протестувальники», - відзначив Сергеєв.

За його словами, ці люди застосовують зброю проти українських спецназівців. Були поранені співробітники міліції. І тому, згідно з законом про боротьбу з тероризмом, було прийнято рішення розпочати антитерористичну операцію.

«Ми хочемо провести спецоперацію проти терористів, а не проти мирних людей», - наголосив він та зацитував заяву Турчинова, в якій йдеться, що всі, хто не брав участі в нападах на міліціонерів і добровільно здасть зброю не будуть притягнуті до кримінальної відповідальності.

«Росія позиціонує себе, як борець з тероризмом, а в то й же час направляє спецназівців, які тут займаються тероризмом в Україні. Вони захоплюють арсенали зброї українських силовиків, а російські телеканали дають інтерв’ю з колишнім президентом Януковичем, колишніми генпрокурором та міністром внутрішніх справ, яких підозр в масових вбивствах. Ми вимагаємо їх видати, проте отримуємо відмову.  Це загроза не тільки для України, а для миру та стабільності у всьому світі», - сказав Сергеєв.

«Закликаємо російських партнерів покласти край діям, що спрямовані підрив територіальної цілісності України. Проссимо залишити нас в спокої. Це останній крик про допомогу», - підсумував свій виступ представник України.

Як повідомлялось, виступаючи на засіданні Ради Безпеки ООН постійний представник США Саманта Пауер заявила, що події в східних регіонах України "зрежисовані в Росії".

"Це не демонстрації", оскільки "в них беруть участь професійні сили, це військова операція", - наголосила Пауер.

Нагадаємо, засідання Радбезу ООН відбулося за ініціативи Росії, яка заявила про потребу розгляду небезпечного характеру ситуації «на південному сході України».

Раніше МЗС України заявило, що надасть світовій спільноті докази прямої участі російських спецпідрозділів у діях сепаратистів на Сході України. У США також побачили «явні ознаки участі Москви» в діях сепаратистів на Донбасі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.