Перед виборами на Донбасі озброєна місія ОБСЄ має отримати контроль над кордоном – Порошенко

23 Жовтня 2016, 20:12

Президент України Петро Порошенко заявив, що до проведення місцевих виборів на Донбасі озброєна місія ОБСЄ повинна отримати контроль над неконтрольованою ділянкою кордону з РФ на сході України. Про це він сказав в інтерв'ю українським телеканалам, показаному в неділю ввечері.

"Я зазначив, що кількість зброї і військової техніки, яку Росія продовжує постачати через неконтрольовану ділянку україно-російського кордону, сьогодні досягла межі: коли кількість танків, артилерійських систем, бронетранспортерів, систем залпового вогню на окупованій території перевищує кількість озброєння Бундесверу. І саме тому на першому етапі, тобто етапі до виборів, ми повинні отримати контроль над кордоном з боку збройної місії ОБСЄ", – сказав Порошенко.

За словами президента, це чітко записано в Мінських угодах і українська сторона на цьому завжди наполягала.

"Контроль з боку збройної місії ОБСЄ повинен припинити інфільтрацію російських військ, російського озброєння і російської амуніції", – підкреслив він, додавши, що ніякої сенсації в цій позиції немає, оскільки українська сторона завжди відстоювала таку черговість.

"На другий день після виборів ми повинні забезпечить взяття під контроль українськими військовими кордону. Це вже зараз є в Мінську і це повинно бути вказано в "дорожній карті" з чіткою датою і чіткою відповідальністю", – додав Порошенко.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко повідомив, що учасники «нормандських переговорів» домовилися про введення на Донбас збройної, поліцейської місії ОБСЄ, яка повинна забезпечити підготовку до проведення місцевих виборів в регіоні. Як повідомив прес-секретар президента РФ Дмітрій Пєсков, Владімір Путін в цілому погодився на розміщення збройної місії ОБСЄ на Донбасі.