Пентагон пообіцяв підтримати Польщу у стримуванні РФ

14 Листопада 2018, 09:52

Сполучені Штати Америки обіцяли підтримати Польщу у стримуванні Росії. Про це йдеться у заяві речниці Пентагону Дани Уайт.

 

Зазначається, що в Пентагоні відбулася зустріч глави Міноборони США Джеймса Меттіса з польським колегою Маріушом Блащаком, на якій сторони підтвердили намір зберегти міцні відносини у військовій сфері.

 

 

 

 

Зокрема, Меттіс відзначив, що Вашингтон буде підтримувати Варшаву на двосторонній основі через НАТО у протистоянні з РФ. Крім того, він подякував Блащаку за пропозицію Польщі розширити американський контингент в країні.

 
У свою чергу,  Блащак повідомив, що почув конкретні пропозиції щодо постійної бази американських військ у Польщі та перших оцінок цього проекту.

 

Крім того, глава польського оборонного відомства додав, що постійні американські бази в Польщі, присутність американських військ на східному фланзі, співпраця в рамках НАТО є дуже важливим стримуючим фактором для будь-якого агресора.

 

Раніше міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович заявив, що створення на постійній основі військової бази США у Польщі є відповіддю на агресивні дії Росії.

 

Нагадаємо,  Блащак оголосив про створення польсько-американської робочої групи з питань розміщення постійної бази США на території країни. 

 

Крім того, президент Польщі Анджей Дуда заявив, що США зможуть вибрати місце розташування постійних військових баз у Польщі. 

 

Також президент США Дональд Трамп повідомив, що розглядає можливість розміщення постійної американської військової бази в Польщі.

 

29 серпня стало відомо, що Польща прагне збільшити кількість військ США, дислокованих на її території з початку 2017 року.

 

16 серпня  Блащак повідомив, що ймовірність розміщення постійних військових баз США в Польщі "дуже висока".

 

Як повідомлялося, 11 червня голова Бюро нацбезпеки Польщі Павел Сольох заявив, що в Польщі повинні бути постійні бази військ США.