Павло Клімкін: Міжнародна проукраїнська коаліція стає дедалі інерційнішою

10 Вересня 2020, 11:43

Міжнародна проукраїнська коаліція існує, але стає дедалі інерційнішою. Про це в інтерв’ю Тижню розповів колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

 

«Вона існує, але стає дедалі інерційнішою. Будь-яка коаліція тримається на інтересах та емоціях. Вам потрібно постійно доводити, чому саме вона має існувати. У політиків на Заході робочий день триває близько 10 годин, із них умовно 20–30 хвилин їм треба виділити на Україну. Для цього потрібні емоції й розуміння, чому це важливо. Нині я бачу дуже багато загроз», — сказав він.

 

Клімкін зауважив, що те, що відбувається і довкола, і в самій Білорусі, — передбачає багато викликів і для України.

 

«Звісно, підхід до Центральної та Східної Європи коригуватиметься, увага до Мінська зростатиме і принаймні в найближчій перспективі ніхто не провокуватиме Росію, перетягуючи Білорусь ближче до ЄС. Тому є загроза, що всі країни нашого регіону поставлять «під найменший знаменник», мовляв, увесь регіон треба розглядати через єдиний шаблон», — попередив ексміністр.

 

За його словами, щоб подолати такий ризик, потрібно вже зараз починати працювати над новим нестандартним підходом і збереженням, а краще перезавантаженням коаліції із зовсім іншим драйвом та енергією. У цьому сенсі найкращий захист — це напад. Тому маємо постійно утримувати союзників активними емоційними і змістовними речами.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»