Український тиждень № 37 (669) від 9 вересня

Зміст номеру:
Володимира Зеленського рідко побачиш у Києві. Більшість часу президент проводить у регіонах, виконуючи роль VIP-агітатора власної партії.
Андрій Голуб
Політика
Мир, хоч що кажіть, — поняття аж ніяк не абсолютне, а подекуди й двосічне. Одна річ — мир як результат усвідомленого компромісу, навіть якщо одна держава поступилася іншій територіями чи сферами впливу (а також контрибуціями, репараціями тощо), і зовсім інша — тупа фіксація результатів розбійної агресії.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Тиждень зустрівся з колишнім міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним, щоб обговорити ситуацію довкола Білорусі, відносини з США та Європою і шляхи просування українських інтересів за кордоном.
Юрій Лапаєв
Політика
Чому партійний егоїзм загрожує українській державності
Роман Малко
Політика
Як сьогодні визначають економічних популістів і націоналістів
Володимир Панченко, Наталія Резнікова
Економіка
Ми живемо в унікальний час. Якщо вийти на вулицю, то все ніби як завжди: хтось спроквола прогулюється, хтось поспішає у справах, хтось сидить на літніх терасах кав’ярень і ліниво попиває каву.
Любомир Шавалюк
Економіка
Чому так і не було створено необхідних умов для сталого економічного зростання України
Олександр Крамар
Економіка
Тиждень поспілкувався з українськими бізнесменами та експертами про те, чи відчули вони початок кризи в економіці, за яким сценарієм вона розгортатиметься та які заходи з боку держави допомагають або заважають розвиткові бізнесу
Таїсія Шорошева
Економіка
Тиждень поговорив із головою комісії в закордонних справах Сенату Польщі Боґданом Кліхом про реакцію польської влади на ситуацію в Білорусі, бачення відносин з офіційним Києвом та тристоронню співпрацю України, Польщі та Литви в рамках Люблінського трикутника.
Ольга Ворожбит
Світ
Недільні протести в Білорусі відбулися в дещо іншому контексті. Сміливість і креативність ті самі, жорстокість оперативників — теж. Проте увага трохи змістилася зі зловживань режиму до ціни, що може вимагати Росія (а Білорусь заплатити) за виживання країни.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Білоруське громадянське суспільство з надзвичайною відвагою та наполегливістю щоразу новими великими мирними демонстраціями протистоїть автократії маніпулятора виборів Аляксандра Лукашенки. Однак зростає небезпека, що народне повстання зазнає поразки через посилення режимом репресій та власну втому, що колись таки настане.
Ріхард Герцінґер
Авторські колонки
Грузія, Україна, МН17 — хоч би що протягом останніх 15 років робила Росія, федеральний уряд Німеччини твердо тримався газотранспортного проєкту «Північний потік-2». Однак через отруєння Навального ситуація змінюється. Чи стане немислиме можливим?
Клаус Ґайґер, Марк Пфітценмаєр
Світ
Чому технологічним компаніям доводиться штучно пригальмовувати розвиток інновацій
Надія Баловсяк
Наука
Наслідки пандемії COVID-19 для економіки очевидні. Їх підтверджують цифрові показники, ВВП різних країн, у різних галузях, наприклад туризм в Іспанії, Греції або Італії, рівень безробіття тощо. Вони значні, але ще важче оцінити вплив на політичні, соціальні та культурні процеси.
Мішель В’євйорка
Авторські колонки
Гомерова «Одіссея» є cиквелом «Іліади» (див. Тиждень, № 36/2020). І не лише тому, що з неї дізнаєшся про кінець оповіді, зокрема про троянського коня. А через те, що вона пропонує зовсім інший тип драми — уже не світової, а персональної. Вдаймося до психоаналітичного тлумачення.
Тарас Лютий
Авторські колонки
Валенродизм як особливість поневоленої культури. Досвід Романа Іваничука
Віра Агеєва
Історія
Про повсякденну культуру козацької старшинської еліти, геополітичний вимір Коліївщини, а також про проблеми модернізації на українських теренах у другій половині XVIII століття Тижню розповіла російська дослідниця історії України ранньомодерного часу Татьяна Таїрова-Яковлєва.
Ганна Трегуб
Культура
Два місяці тому у Львові відбувався День вуличної музики. Організувати все мали згідно з протоколами.
Софія Челяк
Авторські колонки
Олексій Угня із Херсонщини до війни був звичайним чоловіком: працював у своєму селі, їздив на заробітки. Але з початком бойових дій проти російських окупантів він пішов служити у розвідку в 74-й окремий розвідувальний батальйон і донині не полишає війська.
Михайло Ухман
Суспільство
У ранньому дитинстві я проводив канікули на Замойщині в домі своєї двоюрідної бабусі Софії, з якою мешкала моя прабабуся по материнській лінії Анна.
ОНУХ
Авторські колонки