«Десять-двадцять років тому в Україні була масова дитяча безпритульність. На сьогодні безпритульність подолана і 90% притулків для безпритульних дітей не потрібні сьогодні в Україні», – заявив Павленко.
За словами Уповноваженого, притулки для безпритульних дітей на сьогодні заповнені лише на третину, причому там перебувають діти, які втекли з сімей чи інтернатних закладів або ті, що були вилучені з сімей із превентивною метою. Павленко додав, що це близько 15 тисяч дітей.
Уповноважений підкреслив, що притулки, які більше не використовуються, можуть бути переформатовані у дошкільні заклади, оскільки раніше вони були переформатовані у притулки якраз із дитячих садків.
На думку Павленка, зменшення кількості безпритульних дітей пов'язане із підвищенням рівня роботи з сім'ями, які потрапили у складні життєві обставини, зменшенням кількості дітей-сиріт і досягненням частиною безпритульних дітей повноліття.
«За ці останні роки вдалося не випустити нових дітей (на вулицю – Ред.), надати максимальну допомогу кому можна було її надати, а кому не можна було її надати – вони просто стали повнолітніми, тобто перестали бути дітьми», – зазначив він.
За даними міжнародної організації HealthRight International в Україні, поширення ВІЛ серед вуличних дітей та молоді в Україні сягає рівня епідемії.
Як повідомлялось раніше, Віктор Янукович вніс у Верховну Раду законопроект про ратифікацію Україною Конвенції про захист дітей та співробітництво з питань міжнародного усиновлення.
Читайте також: Брак тепла: українські безпритульні виживають без шансів на соціалізацію