НОВИНИ

  ▪   Валерія Бурлакова

Поширення ВІЛ серед вуличних дітей в Україні сягає рівня епідемії

Поширення ВІЛ серед вуличних дітей та молоді в Україні сягає рівня епідемії. Про це заявили на прес-конференції представники міжнародної організації HealthRight International в Україні.

Під час останнього дослідження поширеності ВІЛ серед вуличних підлітків та молоді в Києві, Одесі та Донецьку було виявлено, що 18,4% підлітків у цих містах були ВІЛ-позитивні.

Доволі малою, але дуже вразливою групою серед вуличних дітей та молоді є дівчата.

«Багато дівчат мали стосунки з більш, ніж одним партнером водночас, і бодай раз їх змушували до сексу», – зазначають представники HealthRight International.

За результатами дослідження Української фундації громадського здоров'я, 40% жінок та молодих дівчат, які живуть або значну частину часу проводять на вулиці та/або є ВІЛ-позитивними зазнали сексуального насильства або за примусом вступали в статеві стосунки. 25% зазнали сексуального насильства до 18 років. 50% потерпали від фізичного насильства. 74% переживали психологічне насильство від близьких людей. 100% ВІЛ-позитивних жінок потерпали від пов'язаного з їхньою хворобою насильства.

Як повідомлялось раніше, в Україні лише 16% хворих на ВІЛ отримують надану міжнародними фондами фінансові допомогу. 

Читайте більше в статті «ВІЛ наступає: поширенню СНІДу в Україні сприяє розкрадання грантових коштів, необізнаність молоді та відсутність держдопомоги».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.