Алла Лазарева власна кореспондентка «Тижня» у Парижі

Паризька мерія підтримала Тимошенко

16 Травня 2012, 12:30

Міська рада зазначила, що "колишній прем'єр-міністр, а нині — опозиційний політик Юлія Тимошенко позбавлена волі через свою політичну діяльінсть, пов'язану з колишніми службовими обов”язками", і що її здоров'я невпинно погіршується.

Міські депутати, зокрема, послалися на висновки українського обмундсмена про "тортури, які були заподіяні пані Тимошенко", а також — на декларації керівництва Європейського Союзу та Росії. "Ми є занепокоєні ситуацією, яка склалася довкола Юлії Тимошенко, та закликаємо Україну ретельніше дотримуватися принципів прав людини, – зазначає документ. Паризька мерія долучається до численних протестів, які вже було висловлено".

Ініціатором дебатів є міський депутат від 17 кварталу французької столиці Жером Дебю. У своєму виступі він сказав: "Юлія Тимошенко скаржиться на політичні репресії, що відбуваються в її країні. У в”язниці з нею повелися брутально… Дійсно, нещодавно Юлії Тимошенко було надано певну медичну допомогу. Але її здоров”я — в недоброму стані".

Пан Дебю наголосив, що "в Україні численні представники опозиції перебувають за ґратами." На його думку, "важливо та символічно" нині  висловити підтримку всім, хто потрапив під "політично вмотивовані судові розгляди".

Нагадаємо, за словами експерта з політики ЄС та Росії щодо України, Молдови та Білорусі Ольги Шумило-Тапіола, найбільшими хворобами України нині є сім`я Віктора Янукович, політичні в’язні та апатія українців.