Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун заявив, що Паризька угода по клімату набуде чинності 4 листопада 2016 року. Про це повідомляє Центр новин ООН.
Напередодні до кола учасників угоди приєдналися Канада, Болівія, Непал, Європейський союз, Нова Зеландія.
"Я радий повідомити, що сьогодні була досягнута друга і остання умова, необхідна для вступу Паризької угоди в законну силу. Угода набуде чинності 4 листопада 2016 року", – йдеться в заяві, з якою від імені Пан Гі Муна виступив його прес-секретар.
Паризька угода по клімату набуває чинності на тридцятий день після того, як її ратифікують щонайменше 55 країн, на які припадає у сукупності мінімум 55 відсотків глобальних викидів парникових газів. Кількість країн перевищила необхідний мінімум ще 21 вересня, коли відбувся спеціальний захід, присвячений Паризькій угоді. Однак на ці країни припадало менше 55% сукупних емісій парникових газів.
2 жовтня ратифікаційну грамоту до Паризького договору передала Індія, на частку якої припадає 4,1 відсотка викидів парникових газів. У цілому нині учасниками Паризької угоди є 73 країни і ЄС як регіональна організація.
Пан Гі Мун закликав усі уряди та представників приватного сектору домагатися реалізації положень нового договору, прийняти термінові заходи, спрямовані на скорочення емісій парникових газів, а також надавати підтримку найбільш вразливим громадам в адаптації до неминучих наслідків зміни клімату.
Генсек ООН також закликав держави, які ще не ратифікували Паризьку угоду, приєднатися до кола її учасників найближчим часом.
Він також нагадав, що в листопаді в Марракеші пройде 22-я Конференція країн–учасниць Рамкової конвенції ООН з питань зміни клімату.
Нагадаємо, президент України Петро Порошенко підписав закон про ратифікацію Паризької угоди 1 серпня.