Парубій у Вашингтоні закликав ввести санкції проти компаній, які беруть участь у будівництві “Північного потоку-2”

28 Червня 2018, 18:01

Голова Верховної ради України Андрій Парубій закликав спікера Палати представників Пола Раяна запровадити санкції проти всіх компаній, які беруть участь у будівництві "Nord Stream-2". Про це повідомляє прес-служба Верховної ради України.

 

Парубій спільно з головами Парламентів Грузії, Молдови, Литви та віце-спікером Сенату Польщі провів зустріч зі спікером Палати Представників Конгресу США Полом Раяном.

 

Під час розмови головним питанням зустрічі голова Верхової Ради визначив  загрози від будівництва Російською Федерацією газопроводу "Nord Stream-2".

 

За словами Парубія, "багато експертів у безпековій сфері вважають, що саме газотранспортна система України була і залишається важливим стримуючим фактором від прямого повномасштабного військового вторгнення Росії".

Він також зазначив, що "Nord Stream-2" – це не економічний, а агресивний гібридний проект Росії у бізнес-камуфляжі. Одна з головних цілей побудови "Nord Stream-2" – розв’язати собі руки в Україні. А також, через узалежнення від поставок газу, впливати на політику урядів Європи.

"Ми висловлюємо свою підтримку Данії в її позиції ненадання дозволу на побудову "Nord Stream-2". Закликаємо США та інші країни підтримати цю позицію Данії щодо ненадання згоди на побудову "Nord Stream-2" на своїй території і вона повинна витримати тиск Росії, а ми повинні їй у цьому всіляко допомогти", – наголосив голова Верховної Ради України і закликав Конгрес запровадити пакет санкцій проти усіх компаній, які беруть участь у будівництві "Nord Stream-2".

 

Також Андрій Парубій закликав американські енергетичні компанії взяти участь у модернізації української газотранспортної системи. За його словами, "для України – це питання не лише енергетики, а й національної безпеки".
     

Нагадаємо, 18 червня стало відомо, що Польща вимагає від Євросоюзу пришвидшити працю над змінами у газовій директиві, що ускладнить будову газогону "Північний потік-2".

 

11 червня Польща вже закликала Європейський союз пришвидшити роботу над заходами, які ускладнять будівництво російського газопроводу "Північний потік-2". Як повідомив віце-міністр у справах енергії Міхал Куртика, заклик Польщі підтримали десять країн, проти були чотири: Австрія, Німеччина, Бельгія та Нідерланди.