НОВИНИ

Польща закликала ЄС пришвидшити введення заходів проти будівництва "Північного потоку-2"

Заклик Польщі підтримали десять країн.

Польща закликала Європейський союз пришвидшити роботу над заходами, які ускладнять будівництво російського газопроводу "Північний потік-2". Із відповідною заявою польська сторона виступила під час зустрічі міністрів у справах енергетики країн ЄС у Люксембурзі, передає "Польське радіо" у понеділок, 11 червня.

 

Як повідомив віце-міністр у справах енергії Міхал Куртика, заклик Польщі підтримали десять країн, проти були чотири: Австрія, Німеччина, Бельгія та Нідерланди.

 

"Йшлося про те, щоб усі газопроводи, також ті, що пролягають дном моря, охопило євросоюзне законодавство. Відсутність чітких положень у цій справі в минулому була причиною розходжень у тлумаченні правил ЄС та дозволила прихильникам другої гілки Північного газопроводу форсувати цю інвестицію", - йдеться у повідомленні. 

 

7 червня стало відомо, що уряд Швеції дозволив будівництво російського проекту газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні.

 

Нагадаємо, 27 березня компанія "Північний потік-2" (Nord Stream-2 AG) отримала дозвіл на будівництво та експлуатацію газопроводу в німецькій вільній економічній зоні. 5 квітня уряд Фінляндії також видав дозвіл на будівництво газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні. 

 

Як повідомлялося, 17 травня представник Державного департаменту США Сандра Удкірк заявила, що Сполучені Штати Америки  хочуть запобігти побудові газопроводу "Північний потік-2" і не виключають санкцій проти нього.  Зокрема, вона не виключила, що Вашингтон введе санкції проти "Північного потоку-2" і відзначила, що умови для цього були створені минулого року.