Парламентський комітет “дав добро” на денонсацію “харківських угод”

2 Червня 2011, 13:37

«Фактично його (комітету – Ред.) рішення є визначальним для подальшого розгляду законопроекту в парламенті», – зазначає Парубій.

Він нагадав, що коли приймалися Харківські угоди, Комітет у закордонних справах та Комітет з питань європейської інтеграції виступили проти ратифікації цього документа.

«Рішення профільного комітету стане приводом для того, щоб законопроект про денонсацію Угоди між Україною та Російською Федерацією потрапив до порядку денного парламенту вже найближчим часом. Такий крок дасть можливість ще раз проаналізувати наслідки Харківських угод і переконати депутатів своїм голосування денонсувати ці угоди, адже вони діють всупереч національним інтересам України», – підсумував «нашоукраїнець».

Нагадаємо, що 24 березня цього року народний депутат Андрій Парубій зареєстрував у парламенті проект закону про денонсацію Угоди між Україною та РФ з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України.

Як повідомлялося, 27 квітня 2010 року Україна і Росія домовилися продовжити перебування Чорноморського флоту Росії на севастопольській базі на 25 років після 2017 року, тобто до 2042 року. Екс-командуючий Чорноморським флотом РФ адмірал Ігор Касатонов заявляв, що Росія не відмовиться від своєї військово-морської бази в Севастополі, так само, як і не віддасть Курильські острови Японії.

У річницю підписання цих угод близько 3 тисяч прихильників опозиційних сил провели акцію протесту біля пам'ятника Тарасу Шевченку в Києві.

Україна домагається зниження ціни на російський газ, зокрема шляхом перегляду формули ціни. Міністр палива та енергетики Юрій Бойко заявив, що Україна і Росія підпишуть нову газову угоду до кінця літа.

Ціна на імпортний газ для України розраховується відповідно до формули щокварталу.

Ціна природного газу для України в 1 кварталі 2011 року становила близько 264 доларів за тис куб м. Міністерство енергетики і вугільної промисловості прогнозує ціну газу в 2 кварталі 2011 року 293 долари за тис куб м, в 3 кварталі – 313 доларів за тис куб м, в 4 кварталі – 347 доларів за тис куб м.

За словами прем'єр-міністра  Миколи Азарова, справедлива ціна на газ для України складає 200 доларів за тисячу кубометрів. «Газпром» відповідав на це тим, що не бачить підстав для перегляду формули ціноутворення.