НОВИНИ

Верховній Раді пропонують денонсувати Харківські угоди

Народний депутат, заступник голови політради «Нашої України» Андрій Парубій сьогодні зареєстрував у Верховній Раді проект закону про денонсацію «Харківських угод», які були підписані між Україною та Росією 27 квітня минулого року.

Як повідомили Тижню у прес-службі партії, за словами народного обранця, така угода була підписана та ратифікована всупереч Конституції, національним інтересам України та реальній волі її народу.

«Ратифікація «Харківських угод» - одна з найбільш ганебних сторінок в історії України. Дозвіл на фактично безстрокове перебування військ Російської Федерації на території України  є  окупацією української території. Ратифікація «Харківських угод» продемонструвала, що політика команди Януковича цілковито підпорядкована інтересам політичного керівництва з Кремля. Це політика торгівлі українською територією, торгівлі національними інтересами, торгівлі нашим майбутнім», - відзначив Парубій, зазначивши, що ці угоди повинні бути денонсовані.

«Нунсівець» також вважає, що 27 квітня, у річницю підписання міждержавної угоди, українська громадськість повинна продемонструвати протест антинародній та антиконституційній політиці нинішнього президента та уряду.

Нагадаємо, 21 квітня 2010 року у Харкові Президент України Віктор Янукович і Президент Росії Дмитро Медведєв підписали угоду між Україною та Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту на території України, якою передбачене базування російської військової бази в Севастополі до 2042 року.

27 квітня 2010 року з метою не допущення ратифікації цієї угоди в залі засідань Ради відбулося кілька бійок між депутатами від коаліції та опозиції, представники меншостей кидали яйця в Литвина, а також було підпалено димові шашки.

14 травня прокуратура Києва порушила кримінальну справу за ці дії проти Андрія Парубія та Юрія Гримчака. Справа була порушена за статтею 28 Кримінального кодексу (вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією) і 344 (втручання в діяльність державного діяча). Парубія уже неодноразово викликали на допит. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.