У нижній палаті парламенту Нідерландів розпочалися дебати щодо ратифікації Угоди про асоціацію Україна-ЄС.
Парламентарії планують обговорити законопроект, що вводить у дію ратифікацію Угоди про асоціацію Україна-ЄС.
У дебатах беруть участь прем'єр-міністр Марк Рютте та міністр закордонних справ Берт Кундерс.
Для завершення ратифікації Угоди про асоціацію Україна-ЄС відповідний закон має бути підтриманий нижньою та верхньою палатами парламенту.
Як повідомлялося, 16 січня уряд Нідерландів погодив документи на ратифікацію асоціації Україна-ЄС. Голландський прем'єр зазначив, що для прискорення процесу уряд Нідерландів просить Державну раду провести термінову оцінку документа.
Нагадаємо, 15 грудня 2016 року в ЄС схвалили пропозиції уряду Нідерландів про умови завершення ратифікації Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Прем'єр Нідерландів Марк Рютте наполягав на тому, щоб Угода про асоціацію не надавала Україні оборонних гарантій і не була кроком до членства в ЄС, інакше Нідерланди зірвуть угоду. Після досягнення згоди Рютте зазначив, що такий крок був необхідним, "оскільки це забезпечує можливість рухатися єдиним фронтом проти дестабілізуючої зовнішньої політики Росії".
У нижній палаті парламенту Нідерландів 1 лютого зареєстрували законодавчу пропозицію, що містить рекомендацію ухвалити закон, яким була ратифікована Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Водночас верхня палата (Сенат) голосуватиме вже після парламентських виборів у березні, під час яких обирається склад нижньої палати. Очікується, що парламент Нідерландів зможе ратифікувати Угоду про асоціацію за два-три місяці.
Нідерландські ЗМІ повідомляли, що верхня палата парламенту Нідерландів готова підтримати асоціацію з Україною, при цьому у нижній палаті парламенту виступають проти урядової декларації.
Окрім того, NYT повідомляло, що одним із противників ратифікації угоди про асоціацію Україна-ЄС був голландський лівий депутат Гаррі ван Боммель, який для агітації на різних заходах і в ЗМІ використовував групу псевдо-українців.