НОВИНИ

NYT: РФ для впливу на голосування у Нідерландах використовувала групу псевдоукраїнців

Вони були або росіянвми або вихідцями з російськомовних регіонів України, які говорили тезами Кремля.

Одним із противників ратифікації угоди про асоціацію Україна-ЄС був голландський лівий депутат Гаррі ван Боммель, який для агітації на різних заходах і в ЗМІ використовував групу псевдо-українців. Про це пише The New York Times у статті під назвою «Фальшиві новини, фальшиві українці: як росіяни вплинули на голосування в Нідерландах».

Видання зазначає, що члени цієї групи приходили на зустрічі з громадськістю, з'являлися на телебаченні і використовували соціальні мережі, щоб засуджувати український прозахідний уряд, зображуючи його як «кровожерливих клептократів», негідних підтримки голландців.

Однак найактивнішими членами цієї групи були не українці, а росіяни або вихідці з російськомовних регіонів України, які говорять тезами Кремля.

Видання пише, що не невідомо, чи управляли «українською командою» з Кремля або вона діяла, «керуючись симпатією», однак після проведеного в Голландії референдуму проросійські популісти по всій Європі почали діяти активно, зазначає газета.

Нагадаємо, у квітні в Нідерландах за низької явки відбувся референдум щодо асоціації між Україною та Європейським Союзом. Проти проголосувало 61%, за – 38,21%.

15 грудня у ЄС схвалили пропозиції уряду Нідерландів про умови завершення ратифікації Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Прем'єр Нідерландів Марк Рютте наполягав на тому, щоб Угода про асоціацію не надавала Україні оборонних гарантій і не була кроком до членства в ЄС, інакше Нідерланди зірвуть угоду.

Після досягнення згоди Рютте зазначив, що такий крок був необхідним, "оскільки це забезпечує можливість рухатися єдиним фронтом проти дестабілізуючої зовнішньої політики Росії".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.