ПАРЄ закликала Росію припинити підтримку терористів на Донбасі

13 Грудня 2017, 18:31

Парламентська асамблея Ради Європи закликала Російську Федерацію припинити підтримку бойовиків на Донбасі. Про це йдеться в повідомленні ПАРЄ.

"Прийнявши проект резолюції на основі доповіді, підготовленої Егидіюсом Варейкісом (Литва), комітет закликав усі держави-члени "використовувати свої спільні політичні зусилля, щоб покласти край конфлікту і страждань цивільного населення", – йдеться в повідомленні ПАРЄ.

Зазначається, що всі сторони війни повинні "звільняти і обмінювати військовополонених і людей, захоплених у заручники під час війни". У прийнятому тексті міститься заклик до російської влади припинити будь-яку фінансову та військову підтримку незаконних збройних груп в Донецькій і Луганській областях, забезпечити дотримання прав людини та безпеки усіх людей, що живуть в окупованому Криму, і забезпечити безперешкодний доступ до анексованого Криму міжнародних організацій ПАРЄ також закликала Україну змінити Кримінальний кодекс у відповідності з положеннями міжнародного гуманітарного права.

Читайте також: У ПАРЄ відмовилися проводити дебати про повернення російської делегації

"Українській владі слід привести Кримінальний кодекс у відповідність до положень міжнародного гуманітарного права, прийняти законодавство про дії з гуманітарного розмінування та переглянути закон про гуманітарну допомогу, щоб полегшити процедуру доставки гуманітарної допомоги постраждалим від війни територіям", – йдеться в повідомленні.

Також повідомляється, що ПАРЄ обговорить проект резолюції на своєму наступному пленарному засіданні у Страсбурзі 22-26 січня 2018 року.

Нагадаємо, 14 листопада 2017 року третій комітет Генеральної асамблеї ООН схвалив оновлену резолюцію з прав людини у Криму. 71 держава підтримала документ, 25 проголосували проти, ще 77 утрималися. Серед країн, які голосували проти резолюції, – Білорусь, Китай, Північна Корея, Іран, Росія, Сербія, Зімбабве та інші.