У документі зазначено, що держави-учасники на рівні з Європейським судом з прав людини і Комітетом міністрів несуть "основну відповідальність" щодо ефективного застосування на національному рівні Європейської конвенції з прав людини.
"Комітет з правових питань та питань прав людини висловлює жаль у зв'язку з тим, що ЄСПЛ як і раніше перевантажений великою кількістю повторюваних справ з широко поширеними порушеннями у національних правових системах і закликає держави-учасники Конвенції створити стратегії і плани дій для боротьби з їх структурними проблемами, внести зміни до законодавства у відповідність з прецедентним правом ЄСПЛ ", – наголошується в резолюції.
Також, країнам рекомендується розглянути питання про створення національного органу, відповідального "виключно за виконання рішень суду".
"Крім цього, національні парламенти повинні брати активну участь у реалізації цих рішень і, зокрема, у виявленні структурних недоліків", – йдеться в резолюції.
Рада Європи також закликла уряди "збільшити тиск і прийняти більш жорсткі заходи" у випадку зволікань і безперервного недотримання постанов суду.
Рекомендації також стосуються України, Болгарії, Греції, Італії, Молдові, Польщі, Румунії, Росії та Туреччини, які визначені як країни з "величезними структурними проблемами".
За резолюцію проголосували 100 парламентарів, проти 1, утрималося 5.
Як відомо, доповідачем від Комітету з правових питань та питань прав людини виступив український депутат Сергій Ківалов. Як писав Тиждень.ua, Ківалов отримав 13 хвилин на те, щоб представити документ обсягом у 25 сторінок.
Раніше професор Нідерландського інституту з прав людини Університету Утрехта Антуан Безе заявив про неприпустимість того, щоб людина, яку Європейський суд визнав порушником прав людини в Україні одночасно звітувала щодо ситуації дотримання Європейської конвенції з прав людини у ПАРЄ.
У свою чергу Ківалов заявив, що не бачить конфлікту інтересів у своєму виступі щодо прав людини у ПАРЄ.