Папа Римський привітав українських греко-католиків з Хрещенням Русі

18 Серпня 2013, 14:56

«Святкування 1025-річчя Хрещення Київської Русі доводить, що шлях до повної єдності між усіма учнями Христа – це не розкіш, а глибока потреба, необхідна для послідовного та дієвого проголошення послання Христа, а також для справжнього свідчення тієї єдності, про яку просив Христос в Отця, наближаючись до найвищого акту своєї жертовної любові», – написав Папа.

Глава Католицької Церкви висловив сподівання, що відзначення 1025-річчя Хрещення Київської Русі стане часом благодаті для всієї української нації та всіх народів.

«Нехай це відзначення стане закликом до справжнього почуття особистої відповідальності з боку державних установ та кожного зокрема, за прикладом святого Володимира, працювати задля спільного матеріального та духовного блага нації; закликом до екуменічної відповідальності, щоби просити в Бога про дар єдності між усіма християнами та самим бути будівниками цієї єдності; закликом активізувати справу євангелізації та пастирської діяльності у її різних аспектах», – наголосив Папа Франциск.

«Засилаю Блаженнішому Святославові, єпископату УГКЦ та всьому святому Божому народові в Україні моє благословення», – сказано у привітанні. 

Як повідомлялося, 17-18 серпня УГКЦ відзначає 1025-річчя Хрещення Русі.

17 серпня віряни Української греко-католицької церкви провели на Володимирській гірці урочистий молебень з нагоди 1025-річчя хрещення Київської Русі.

18 серпня в Києві відбулося освячення Патріаршого собору УГКЦ.

96