У січні 2009 року в Мюнхені відкрили меморіальну дошку присвячену пам’яті громадсько-політичних і державних діячів, провідників українського визвольного руху Ярослава Стецька і Слави Стецько, яка була першою головою Конгресу Українських націоналістів. Дошка встановлена по Zeppelinstrasse, 67 на стіні будинку, в котрому працювали подружжя Стецько.
Того ж року у місті Ряшеві, у ліцеї № 14 ім. Юзефа Пілсудського на південному сході Польщі відкрили пам`ятну дошку Симонові Петлюрі. Урочиста церемонія відбулася в в рамках святкування 130-ї роковини з дня народження отамана УНР.
У серпні минулого року українські альпіністи назвали іменем провідника ОУН Степана Бандери одну із безіменних кавказьких вершин. Висота вершини 4 тис. 272 м. В експедиції взяло участь четверо українців і один мешканець Грузії. На вершині українські альпіністи встановили меморіальну дошку із зображенням провідника ОУН і написом «Степан Бандера – герой України» та червоно-чорний прапор. За словами альпіністів, ця вершина розташована у районі Казбегі і не є складною, але високою.
Згодом у литовському місті Каунасі відкрили пам’ятну дошку на честь полковника Армії УНР, команданта УВО, голови Проводу українських націоналістів Євгена Коновальця. Меморіальну таблицю, виготовлену за кошти обласного бюджету Львівщини, на прохання української громади Литви, встановили на будинку, в якому часто бував полковник. Як відомо, він мав литовське громадянство.
Нещодавно у США на території літнього табору Спілки української молоді “Бескид”, що в містечку Барабу (штат Висконсин), відкрили і освятили чотири пам’ятники українським героям. Погруддя українських героїв – Симона Петлюри, Євгена Коновальця, Романа Шухевича та Степана Бандери – встановили на фоні емблеми СУМу. Також відновили пам’ятник на честь проголошення Акту відновлення Української Держави 30 червня 1941 року.
Також пам’ятники учасникам національно-визвольного змагання ХХ століття є у Канаді, зокрема пам’ятник воїну УПА в селі Київ (Торонто) та пам’ятник воїнам УПА в місті Оквіль (Онтаріо).
Невелике погруддя Симона Петлюри розташоване й у бібліотеці імені Симона Петлюри в Франції (книгозбірня заснована 1926 року), а погруддя Бандери – у Лондонському музеї визвольної боротьби, яке носить його ім’я.
Низка пам’ятних знаків учасникам національно-визвольного змагання встановлено на цвинтарях США й Канаді.
У Норильську, на півночі Красноярського краю Російської Федерації, встановлений меморіальний знак учасникам Норильського повстання, серед яких брало активну участь багато українських політв’язнів.
У Казахстані в місті Сатпаєв Карагандинської області відкрили пам'ятник жертвам Кенгірського повстання, у яких брали участь українці. Також активісти Українського Культурного Центру під проводом голови – Романа Степановича Бурди – встановили Хрест Пам'яті на одному з місць масового поховання ув'язнених 2-го табірного пункту.